Diogēna sindroms jeb vecuma nabadzības sindroms ir izplatīts 5% vecāka gadagājuma cilvēku visā pasaulē. Lai gan dažreiz no šīs slimības cieš arī jaunieši. Slimība ieguvusi savu nosaukumu par godu senās Grieķijas filozofam, kurš nolēma atdot visas mantiskās lietas un dzīvot mucā.
Cilvēki, kuri cieš no Diogēna sindroma, ir viegli pamanāmi pūlī… Bieži vien tie ir gados veci ļaudis, kuri stiepj vai velk ratiņos dažādus krāmus. Viņi dzīvo lielā nabadzībā starp atkritumu kalniem, lai gan patiesībā viņiem var būt diezgan lieli naudas uzkrājumi.
Savas daudzus gadus krātās atkritumu kolekcijas viņi ir ļoti iemīlējuši, taupa nebaltai dienai, apelē pie tā, ka viss šis “kādreiz noderēs” – “gandrīz jauns” – “varēs to pārdot par kaudzi naudas.” Daudzi cilvēki velti uzskata šos ļaudis kā ekscentrus. Ir svarīgi atzīt, ka cilvēki patiešām ir slimi!
Noslēpumainās slimības saknes, lai cik tas dīvaini neliktos, slēpjas cilvēka smadzenēs. Zinātnieki Kalifornijas universitātē nonāca pie secinājuma, ka vākšanas mānija ir tieši saistīta ar smadzeņu frontālo daivu garozas darbību.
Daudzi no mums bērnībā kolekcionē markas, pastkartes, monētas, nozīmītes, uzlīmes un daudz ko citu… Bieži vien ar vecumu šī mazā aizraušanās izzūd vai paliek par aizraušanos mūža garumā. Taču robeža, kad nekaitīgā vēlme kaut ko kolekcionēt pārvēršas par slimību, zinātniekiem joprojām nav zināma.
Ej uz nākamo lapu, lai lasītu tālāk!