Džeimss Kamerons pēc 20 gadiem beidzot atklāj, kāpēc Džeks neuzlīda uz durvju atlūzas Rozas un neizdzīvoja!

Ir filmas, kas pat pēc daudziem gadiem pēc to iznākšanas uz ekrāniem rada interesi, pretrunas un jautājumus. Tas norāda uz to popularitāti dažādu paaudžu skatītāju vidū. Tas nozīmē, kas scenārijs un tā ieviešana bija ļoti, ļoti veiksmīgi.

Ir pagājuši divdesmit gadi kopš brīža, kad uz ekrāna parādījās viena no spēcīgākajām filmām kino vēsturē – melodrāma par katastrofu “Titāniks”. Šķiet, ka visi kritiķi jau runājuši, cienītāji apbrīnojuši, filmas komanda saņēmusi savus pelnītos 11 Oskarus un viss norimis. Bet nē, auditorijai joprojām ir jautājumi.

Viens no tiem: kāpēc Roza uz koka atlūzas, kas dreifēja okeānā, nesabīdījās, lai arī Džekam būtu pietikusi vieta un tādējādi viņš tiktu glābts? Pusaudžu meiteņu grupa pat veica matemātiskos aprēķinus, pierādot, ka šis fragments varētu izturēt abus, ja viņi atbilstoši izmantotu glābšanas vestes. Kāpēc galvenā varone nemēģina kaut ko darīt sava mīļotā labā?

Vai jūs zināt, ko atbildēja režisors, scenārists Džeimss Kamerons? Jūs nezināt. Tas ir ļoti vienkārši: “Scenārija 147. lappusē teikts, ka Džeks mirst.” Beidzot atklāts 20 gadus sens noslēpums!

Pēc ar filmas veidotāju teiktā, mākslinieciskā doma ne vienmēr ir balstīta uz loģiku un fiziku. Pēc divām desmitgadēm nav jēgas apspriest, kāpēc šis solis tika izvēlēts. Tajā pašā laikā šādi jautājumi norāda, ka varoņu liktenis joprojām rūp auditorijai, izraisot empātiju, līdzjūtību, asaras.

“Šī ir filma par nāvi un šķiršanos. Galvenajam varonim bija jānomirst. Neatkarīgi no tā, vai viņam uzkristu skurstenis, vai viss notiktu, kā parādīts filmā. Ja viņš izdzīvotu, tad visam izdomātajam nebūtu jēgas” sacīja Džeimss Kamerons intervijā Vanity Fair.

Attīstot domu, ka, lai novērstu galvenā varoņa nāvi, viņiem bija jāapsien glābšanas vestes ap peldošo vraku, scenārija autors atgādina par hipotermiju, kas ledus aukstajā ūdenī attīstās 5-10 minūtēs. Tāpēc Džekam Dousonam nebija iespējas izdzīvot.

©TOPRAKSTI.LV / AVOTS: fabiosa.com

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru