Histērija ir slimība, kas pati nepāries. Kā rīkoties?

Foto – Pixabay

Zāļu tējas

* 3 ēdamkarotes vilkābeles ziedu un māteres lakstu sajauc ar ēdamkaroti kumelīšu ziedu. Ēdamkaroti maisījuma aplej ar glāzi verdoša ūdens, nostādina 8 stundas, tad izkāš. Dzer pa pusglāzei 3 reizes dienā stundu pēc ēšanas.

* Ņem pa 3 ēdamkarotēm vilkābeles augļus, asinszāļu un pelašķu lakstus, sajauc ar 2 ēdamkarotēm baldriānu sakņu. Ēdamkaroti sasmalcinātā maisījuma aplej ar glāzi verdoša ūdens, 5–7 stundas nostādina slēgtā traukā, tad izkāš. Dzer pa 1/4 glāzes 3 reizes dienā pusstundu pirms ēšanas.

* Ēdamkaroti sasmalcinātu baldriānu sakņu sajauc ar 2 ēdamkarotēm piparmētru lapu. Ēdamkaroti maisījuma aplej ar glāzi verdoša ūdens, 30 minūtes nostādina slēgtā traukā, tad izkāš. Dzer pa pusglāzei no rīta un vakarā.

* Sajauc pa ēdamkarotei sasmalcinātas baldriāna saknes, piparmētru un melisas lapas un asinszāles lakstus. Ēdamkaroti maisījuma aplej ar glāzi verdoša ūdens, stundu nostādina, tad izkāš. Dzer pa 1/3 glāzes 3 reizes dienā.

Lai nerastos neiroze

Neirozi izraisa ilgstoši stresi, tādēļ, lai nepieļautu šādas sekas, laikus jācenšas novērst cēloņus.

Vispirms jāpievērš uzmanība uzturam – ļoti svarīgi, lai ēdiens būtu bagāts ar C un B6 vitamīnu. Daudz to ir ābolos, apelsīnos, upenēs, sīpolos, paprikā, kartupeļos, riekstos, pākšaugos.

Ja stresa pārvarēšanai ar to par maz, var dzert māteru uzlējumu:

* ēdamkaroti lakstu aplej ar glāzi karsta ūdens un nostādina, līdz atdziest. Lieto pa 1–2 ēdamkarotēm 5 reizes dienā 20 minūtes pirms ēšanas. Sezonas laikā ieteicams lietot svaigu māteru sulu – pa 30 pilieniem 3–4 reizes dienā pusstundu pirms ēšanas.

Pievienot komentāru