Jauns vīruss uzbrūk Facebook! Uzzini, kā nekļūt par upuri! - Topraksti.lv
NotikumiPasaulēTehnoloģijas

Jauns vīruss uzbrūk Facebook! Uzzini, kā nekļūt par upuri!

Mūsdienās kiberdrošība ir kļuvusi par vienu no galvenajām īpašo dienestu uzdevumu prioritātēm. Tas nav pārsteidzoši – pēdējo mēnešu laikā vairākas reizes ir palielinājies kiberuzbrukumu skaits. Zinātne un tehnoloģijas neatpaliek. Cilvēki uzlabo savas prasmes, izstrādā programmas un paceļ datorus un mākslīgo intelektu jaunā līmenī.

Pareiza mājas datora izmantošana no pirmā acu uzmetiena var šķist vienkāršs uzdevums. Patiesībā, nekas sarežģīts tas nešķiet. Jūs noteikti izmantojat Office programmas savā datorā, atverat nepieciešamās tīmekļa lapas pārlūkprogrammā, un jūs zināt, kā skatīties filmas un klausīties mūziku. Taču patiesībā viss ir daudz sarežģītāk un nopietnāk.

Visbiežāk hakeri izmanto cilvēku nespēju nošķirt ļaunprātīgas saites no drošām saitēm. Viņi prasmīgi maskē bīstamus failus, kas ir mūsu vidē pazīstami, un bauda savas darbības rezultātus. Tāpēc vienkāršas cilvēku neziņas dēļ lielas un labi funkcionējošas sistēmas ir sabrukušas.

Facebook ir uzticams sociālais tīkls, kas apvieno draugus visā pasaulē. Jebkurā laikā jūs varat sazināties ar radiniekiem, kas atrodas otrā pasaules galā, vai arī uzaicināt kaimiņu uz tēju ar ievārījumu. Tajā pašā laikā Facebook joprojām ir surogātpasts, nepiemērotas reklāmas un… ļaunprātīgu saišu iespēja privātos ziņojumos.

Ja esat saņēmis Facebook saiti uz videoklipu (neatkarīgi no tā, vai tas ir no drauga vai svešinieka), to nekādā ziņā neatveriet. Kaspersky Lab speciālisti ir identificējuši jauna veida surogātpasta vīrusu, kas novirza lētticīgos upurus uz viltotu vietni un instalē ļaunprātīgu programmatūru jūsu datorā.

Precīzs mehānisms šī jaunā datorvīrusa izplatībai vēl nav zināms. Kiberdrošības eksperti uzskata, ka hakeri izmanto kompromitētos kontus un datus, kas iegūti no neaizsargātām pārlūkprogrammām, lai izplatītu saites.

Saite atnāk it kā Facebook reģistrēta drauga vārdā “Drauga vārda video” formā un izskatās kā vienkārša saite, kas sākas ar bit.ly. Īsa hipersaites, uz kuru noklikšķinot, tiek novirzīts uz dokumentu Google diskā. Šis dokuments ir videoklips, kurā ļaunprātīgā programma apkopo sūtītāja fotoattēlus.

Ej uz nākamo lapu, lai lasītu tālāk!

1 2Nākamā lapa

Ieteiktie raksti

loading...