Pārbaudiet, vai Jums ar aknu veselību viss ir kārtībā!

 

Foto: Shutterstock.com

Aknas ir viens no svarīgākajiem orgāniem, par kura veselību ikdienā reti kad aizdomājas – alkohols, trekni ēdieni un stress nelabvēlīgi ietekmē to stāvokli. Tādēļ svarīgi ikdienā lietot uztura bagātinātājus, kas veicina aknu šūnu atjaunošanu un aizsardzību. Viens no tādiem ir mārdadzis. Uzziniet par to vairāk un rūpējieties par savu veselību ilgtermiņā!

Aknu funkcijas

Vai zinājāt, ka pieauguša cilvēka aknas sver apmēram 1kg līdz 1,5 kg un tās ir lielākais orgāns vēdera dobumā? Lai gan aknas ir stingras, tās ir vājas pēc sitieniem, tāpēc trieciena gadījumā var sākties iekšējā asiņošana.
Aknas ir ļoti svarīgs orgāns bez kura pilnvērtīgas darbības cilvēka organisms nespētu funkcionēt.

Galvenie aknu uzdevumi:
⦁ attīrīt organismu no kaitīgām vielām, kas radušās organismā vai uzņemtas ar neveselīgu pārtiku un dzērieniem;
⦁ noārdīt hormonus;
⦁ sintezēt un uzkrāt ogļhidrātus, taukus un olbaltumvielas;
⦁ izstrādāt žulti jeb gremošanas sulu;
⦁ veidot asins recēšanu.

Aknās uzkrājas A, D un B12 grupas vitamīni. Aknas ir viltīgs orgāns – tām nav sāpju receptoru, tādēļ par šūnu noārdīšanos Jūs pat nenojautīsiet, bet aknu slimība nemanāmi progresēs. Laiks rūpēties par aknu veselību jau šodien!

Kādi simptomi liecina par aknu slimību?

 

Indikācijas, kas liecina par aknu veselības pasliktināšanos

Aknu slimības bieži tiek diagnosticētas novēloti. Neskatoties uz to, ka biežāk aknu stāvokļa pasliktināšanās novērojama cilvēkiem ar lieko svaru, problēmas var rasties arī tiem, kas ir atbilstoša ķermeņa masa. Lūk, kādas ir pazīmes, kas var liecināt par slimību rašanos!

Aknu aptaukošanās
Rodas mazkustības un treknu ēdienu lietošanas rezultātā. Lai gan šo slimību ir vēl grūtāk diagnosticēt nekā citas, simptomi ir vēdera uzpūšanās, sāpes vēdera labajā pusē, ķermeņa nieze un dzeltenīga ādas nokrāsa.

Aknu darbības nespēja
Pasliktinās imunitāte un bieži jūtams nespēks, uzkrātā šķidruma dēļ palielinās vēdera apkārtmērs, āda un acu āboli kļūst iedzelteni. Bieži var asiņot deguns un smaganas.

Aknu ciroze
Slikta pašsajūta, darba nespēja, miega traucējumi, slikta dūša un nepietiekama apetīte, vēdera uzpūšanās, caureja, parādās arahnoidālas jeb zirnekļveida dzimumzīmes, āda dzeltē (tas liecina jau par ļoti nopietnu slimības stadiju).

Hepatīts
Slikta dūša un vemšana, vājums, augsta temperatūra, organisma vājums, vēdera sāpes, āda kļūst dzeltena, urīns kļūst tumšāks.
Lai izvairītos no aknu slimībām:
⦁ sportojiet un esiet aktīvs ik dienu;
⦁ uzturā lietojiet sabalansētu un uzturvielām bagātu pārtiku – pilngraudu produktus, veselīgos taukus (lasis, avokado, rieksti), augļu un dārzeņus;
⦁ izvairieties no alkohola lietošanas, smēķēšanas un hroniska stresa;
⦁ nelietojiet medikamentus, kas negatīvi ietekmē aknu veselību (konsultējieties ar ārstu pirms to lietošanas);
⦁ lietojiet uztura bagātinātāju, kura sastāvā ir mārdadzis!

Foto: Shutterstock.com

Mārdadzis palīdz aizsargāt aknas pret bojājumiem, veicinot aknu šūnu atjaunošanos un olbaltumvielu sintēzi. Uzziniet vairāk par auga pozitīvo ietekmi uz veselību!

Mārdadzis veselībai

Mārdadzi veselības veicināšanai izmanto jau daudzus gadu tūkstošus – vēl pirms mūsu ēras par to rakstījis sengrieķu zinātnieks Teofrasts. Pateicoties mārdadža augļos esošai aktīvajai vielai – silimarīnam – mārdadzis darbojas kā antioksidants, mazinot šūnu bojāšanos un iekaisumu.

Foto: Shutterstock.com

Mārdadža lietošana

Mārdadža uztura bagātinātāju iespējams lietot kapsulās. Viens no tādiem uztura bagātinātājiem ir Lagosa, kas jālieto atbilstoši noteiktajai diennakts devai – pieaugušajiem viena tablete vienu reizi dienā.
Lietojiet Lagosa mārdadža augļu ekstraktu saturošu preparātu, lai:

⦁ uzlabotu un palīdzētu nodrošināt aknu veselību;
⦁ veicinātu aknu detoksikācijas spēju;
⦁ stimulētu normālu aknu funkcionēšanu;
⦁ veicinātu gremošanas darbību!

Lagosa preparāts – mārdadža augļu ekstrakts kapsulās nopērkams aptiekās visā Latvijā. Pirms lietošanas konsultējieties ar ārstu un farmaceitu par preparāta lietošanu! Lagosa ir uztura bagātinātājs – tas neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu!

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru