Neskatoties uz to, ka krūts vēzis ir visbiežāk sastopamā sieviešu onkoloģiskā saslimšana, ja slimība tiek atklāta agrīnā stadijā un tiek uzsākta laicīga ārstēšana, lielākā daļa sieviešu pārvar šo briesmīgo slimību. Jums vienkārši jāpārliecinās, ka jūsu veselība nav apdraudēta.
Šoreiz pastāstīsim par krūšu pašpārbaudes kārtību, jo šīs prasmes ir nepieciešamas katrai sievietei.
Krūts vēža pazīmes
Ārsti mudina: lai agrīnā stadijā atklātu krūts vēzi un novērstu turpmāku slimības attīstību, jums ir nepieciešams ne tikai regulāri apmeklēt ārstu, bet arī veikt ikmēneša krūšu pārbaudi pašai. Šī metode ir pirmā, kas atklāj patoloģiskas izmaiņas un nosaka to lokalizāciju, lai to vēlāk varētu pārbaudīt speciālists.
Krūšu pašnovērtēšanu ieteicams veikt reizi mēnesī, vēlams, 6.-8. dienā pēc cikla sākuma. Menopauzes periodā pārbaude jāveic reizi mēnesī, ir ieteicams izvēlēties konkrētu dienu vai datumu šim nolūkam. Vajadzības gadījumā pārbaudi var veikt biežāk.
Krūšu pašpārbaudes algoritms
1. solis
Sāciet ar apakšveļas pārbaudi. Pārbaudiet krūšturi tajās vietās, kur tas pieskaras krūšu galiem, un pārliecinieties, ka tajā nav traipu. Plankumu klātbūtne var liecināt par šķidruma izdalīšanos no piena dziedzeriem.
2. solis
Noģērbieties līdz jostasvietai un nostājies pie spoguļa, saliekot rokas aiz galvas. Apskatiet krūšu formu un simetriju. Pārbaudiet ādu un oreolas un pārliecinieties, ka uz tām nav zonu, kas atgādina citrona mizu, nav apsārtuma, ādas lobīšanās, savilkumi un citi defekti.
Krūšu asimetrija ne vienmēr norāda uz patoloģisku procesu. Bieži vien abu piena dziedzeru forma un izmērs var atšķirties, un tas ir normāli. Dabā nav simetrijas. Bet, ja asimetrija progresē, nedrīkst palaist garām šo simptomu, bet nekavējoties jāsazinās ar speciālistu.
3. Solis
Pēc kārtas saspiediet labo un kreiso krūšu galu ar rādītājpirkstu un īkšķi. Ja no piena dziedzera izdalās šķidrums, pievērsiet uzmanību tā dabai (pienains, asiņains, gļotains).
4. solis
Nākamais posms ir piena dziedzeru pārbaude gulošā stāvoklī. Apgulieties uz muguras un atslābinieties. Novietojiet nelielu spilvenu zem lāpstiņām pārbaudāmās krūts pusē, lai krūti paceltu un piena dziedzeri pārklātos pār to. Ar 3. un 4. kreisās rokas pirkstu palīdzību, kas salikti kopā, apļveida kustībām pārbauda labo piena dziedzeri, centimetru pa centimetram. Izapļojiet krūti no augšas uz leju vai pa segmentiem.
Katru reizi pārbaudiet vienādi, lai pārliecinātos, ka nav patoloģisku izmaiņu. Tādā pašā veidā pārbaudiet kreiso krūšu dziedzeri, lai pārliecinātos, vai nav radušās izmaiņas, cietāku vai, gluži pretēji, mīkstāku audu formā, sāpīgums, vai jebkādas citas izmaiņas.
Ej uz nākamo lapu, lai lasītu tālāk!