Ingvera sakne uzlabo asins cirkulāciju, paplašina asinsvadus, atvieglo sviedru izdalīšanos, ir teicams antitoksisks, sedatīvs, pretspazmu līdzeklis.
Pateicoties tā sastāvā esošajiem vairāk nekā desmit pretvīrusu komponentiem, ingvera sakne neļauj nonākt organismā infekcijām un ļoti ieteicama saaukstēšanās slimību ārstēšanai. Īpaši veselīga ir svaiga, tikko rīvēta sakne.
1. Pret smaguma sajūtu kuņģī, nelabumu, vemšanu, jūrasslimību (vemšanas refleksu), meteorismu, hronisku enterītu, reimatiskas izcelsmes tūsku dzer ingvera tēju: tējkaroti sasmalcinātas saknes aplej ar 2 glāzēm ūdens, vāra 40 minūtes, tad izkāš, saldina ar cukuru vai medu un dzer pēc ēšanas. Tēja uzlabo arī gremošanas procesus un gādā par labu elpu.
2. Pret pazeminātu asinsspiedienu: pustējkaroti ingvera pulvera izšķīdina glāzē stipras, saldas tējas un dzer 3 reizes dienā pēc ēšanas. Kurss – viena nedēļa. Devu palielināt nedrīkst, pretējā gadījumā var pastiprināties sirdsklauves.
3. Alerģijas gaitas atvieglošanai lieto svaigas saknes izvilkumu spirtā: sakni sarīvē uz rīves, aplej ar litru 40% spirta, 20 dienas nostādina siltā vietā, tad izkāš, nostādina un atdala nogulsnējumus.
Lieto pa tējkarotei uz glāzi ūdens 2 reizes dienā pēc ēšanas. Lietošanas laikā no ēdienkartes jāsvītro gaļa.
4. Atmiņas uzlabošanai un potences stiprināšanai: ingvera pulveri sajauc vienādās daļās ar medu un lieto pa pustējkarotei 2–3 reizes dienā pirms ēšanas, uzdzerot ūdeni.
5. Pret sāpošām locītavām: problemātiskās vietas ierīvē ar sausu ingvera pulveri un silti apsien.
6. Pret jūrasslimību un nelabumu, braucot transportā: pusstundu pirms došanās ceļā 1–1,5 g (pustējkaroti) iemaisa tējā vai negāzētā minerālūdenī un izdzer. Starp citu, vāju ingvera tēju sliktas dūšas novēršanai var dzert arī sievietes grūtniecības laikā.
7. Pret kuņģa darbības traucējumiem: pusglāzi dabiskā baltā jogurta sajauc ar pusglāzi vārīta ūdens, pievieno pa 1/4 tējkarotes rīvētu ingveru un muskatriekstu un izdzer.
8. Pret galvassāpēm: pustējkaroti ingvera sajauc ar siltu ūdeni, lai veidotos pastai līdzīga masa. Atkarībā no sāpju lokalizācijas vietas to uzziež pierei vai deguna dobumu vietai. Dedzinošā sajūta, kas rodas, ir normāla parādība un nav bīstama.
9. Pret hemoroīdiem: tējkaroti alvejas sulas sajauc ar šķipsniņu ingvera un lieto iekšķīgi 2 reizes dienā, līdz problēma novērsta.
10. Pret muguras sāpēm palīdz ingvera komprese: 2 tējkarotes ingvera pulvera, 1 tējkaroti kurkumas, pustējkaroti čili sajauc ar siltu ūdeni, līdz veidojas putriņa. Šo masu uzsilda, uzziež kokvilnas audumam, pieliek sāpošajai vietai un nostiprina.
11. Pret furunkuliem: lai augonis ātrāk atvērtos, pustējkaroti ingvera un tādu pašu daudzumu kurkumas sajauc ar ūdeni, lai veidotos pasta, un ar to apziež furunkulu.
12. Pret muskuļu nogurumu un sāpēm ieteicama ingvera vanna: 2–3 ēdamkarotes pulvera 10 minūtes vāra litrā ūdens, tad novārījumu pielej vannas ūdenim.