“Es domāju, ka literatūras stundu samazināšana ir drāma. Tā ir reāla drāma Latvijas izglītībai un es nezinu, kurš ir režisors šai drāmai, kas to ir izdomājis…” komentējot izmaiņas par literatūras stundu skaita samazināšanu pamatskolās, RīgaTV 24 raidījumā “Preses klubs” negatīvu vērtējumu pauda Rolands Tjarve, LU SZF multimediju studijas vadītājs.
Tjarve uzskata, ka ir jālasa, cik daudz vien iespējams: “Faktiski, lai orientētos dzīvē, ir jālasa viss – dažādi žanri, jo katra grāmata ļauj attīstīt gan loģisko, gan radošo domāšanu.” “Tas ir tas, ar ko var tikt dzīvē cauri: kā atpazīt viltus ziņas, kā izvēlēties politiķus un tamlīdzīgi,” viņš turpināja.
Tjarve piebilda, ka lasīšana uzlabo un trenē atmiņu, kas šobrīd jauniešiem ir liela problēma: “Jauniešiem ir ļoti īsa atmiņa. Jāsaka moderni – ja datoriem un telefoniem operatīvā atmiņa paliek lielāka, tad jauniešiem paliek mazāka. Viņiem atmiņa tā jau iet nevis gigabaitos, bet megabaitos atpakaļ. Pēc pusstundas jau ir aizmirsts, par ko mēs runājām…”