Ulbrokas vidusskola rada jaunu zīmolu – Izglītibas skola

“2016.gadā secināju, ka īsti nav neviena no praktiķiem izglītības nozarē, kurš varētu uzņemties misiju – organizēt un apvienot ne tikai skolotājus, bet izglītības nozares profesionāļus, tai skaitā, pedagoģijas teorijas zinātājus – zinātniekus, lai risinātu tā brīža aktuālos jautājumos,” jautāts par zīmola izveides vajadzību, stāsta Ulbrokas vidusskolas direktors Normunds Balabka.

Un turpina: “Lai kādu jautājumu varētu risināt, to vajag aktualizēt un redzēt tā būtību. Citādi sanāk kā tajā stāstā par trīs aklajiem un ziloni – ja viens stāv pie kājas, otrs – pie snuķa, bet trešais pie auss, tad katram zilonis izskatās citādāk.” Tā radās ideja apvienot praktiķus un izglītības nozares speciālistus, lai pirmkārt varētu formulēt problēmu, jo citādi katrs to risina pa savam. Tādu sajūtu un domu vadīti Ulbrokas vidusskolas vadība un pedagogi gadu vēlāk – 2017. gada septembrī – organizēja pirmo konferenci. Tās tēma bija “Kompetencēs balstīta izglītības satura īstenošana, – teorija un prakse”.

Pēc konferences īstenošanas, radās pārliecība, ka tā ir laba prakse, kuru vajag turpināt. Tā šogad šai labajai praksei tika radīts zīmols “Izglītības skola” un nu jau tūlīt tūlīt notiks otra konference.

Tiekas izglītības nozares speciālisti no visas Latvijas

Šogad 27. septembrī Ulbrokas vidusskolā pulcēsies daudz cilvēku no visas Latvijas. Jau pieteikuši savu dalību konferencē pašvaldību izglītības speciālisti, skolu direktori un direktoru vietnieki, izglītības psihologi, logopēdi, metodiķi, skolotāji, sociālie un speciālie pedagogi no Aizputes, Augšlīgatnes, Ābeļiem, Bebrenes, Daugavpils, Engures, Gaujienas, Iecavas, Gulbenes, Ilūkstes, Inčukalna, Jēkabpils, Jūrmalas, Ķekavas, Lamiņiem, Liepājas, Limbažiem, Mazsalacas, Mārupes, Ogres, Ogresgala, Olaines, Pūres, Raiskuma, Rēzeknes, Rīgas, Skujenes, Suntažiem, Taurupes, Tilžas, Tīnūžiem, Ulbrokas, Vecgaiķiem, Zantes un Zasas. Viņi sanāks kopā, lai domātu, kā pedagoģijas zinātni var ieviest praksē. Arī pārstāvēto skolu klāsts ļoti plašs – pamatskolas, sākumskolas, vidusskolas, tajā skaitā vakara (maiņu) vidusskolas, internātpamatskolas un speciālās internātpamatskolas, un pat pirmsskolas izglītības iestāde. Visi tiekamies konferencē “Izglītības skola 2018”, kuras temats ir “Mācību procesa organizācija vispārējās izglītības iestādē sociālās integrācijas aspektā

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru