Mode ir kā viltīga dāma. Tā ir kā vēja rādītājs, kas var jebkurā laikā apgriezties pretējā virzienā. Taču mūsu apģērbā ir dažas tradicionālas funkcijas, kas ir ārpus laika un modes. Un vienu no šīm tradīcijām mēs šodien papētīsim sīkāk.
Ikviens zina, ka vīriešu apģērbam pogas piestiprināts labajā pusē, bet sieviešu- kreisajā. Bet, kāpēc tā, ne visi zina. Vai tas ir vienkārši tāpēc, lai saprastu, kam paredzēts apģērbs, vai šādai vienošanās par pogu izvietojumu ir kāds loģisks izskaidrojums?
Vispopulārākā un, iespējams, ticamākā versija ir tāda, ka vecos laikos bagātas dāmas (oriģinālas drēbes ar pogām varēja atļauties tikai bagātie) apģērbās ar kalpoņu palīdzību. Šīm meitenēm, kas bieži vien bija labroces, bija daudz vieglāk aizpogāt kundžu drēbes, ja pogas atradās kreisajā pusē. Bet vīrieši, pat ļoti bagātie, galvenokārt ģērbās paši, tāpēc viņu apģērbam pogas ir labajā pusē.
Bez tam pastāv versija, kas saistīta ar krūts barošanu. Izrādās, ka tad, kad sievietes baro mazuli, viņas bieži tur mazuli pie kreisās krūts. Un, ja pogas atrodas kreisajā pusē, ar apģērba labo pusi mazuli var pasargāt no aukstuma.
Ir pat versija, ka pogu šūšanas iezīmes parādījās pateicoties Napoleonam. It kā iemesla dēļ, ka sievietes sākušas kopēt viņa slaveno pozu, kurā viņš noslēpj savu roku zem mēteļa, un tad viņš pavēlējis dāmu apģērbam mainīt pogas uz otru pusi.
Šāds pogu izvietojums varēja rasties arī tādēļ ka sievietes izjādēs ar zirgu lietoja sānu seglus. Apģērba labā puse, kas pārlikta pār kreiso, labāk aizsargāja no vēja.
Šādas versijas klīst interneta vietnēs. Bet, varbūt, viss ir daudz vienkāršāk- šāds pogu izvietojums ir tāpēc, lai sievietēm un vīriešiem būtu vieglāk vienam otru izģērbt…
©TOPRAKSTI.LV/FOTO: 4tololo.ru