VIDEO: Skaties, kā operdziedātāji un baleta mākslinieki uztur sevi formā izolācijas laikā!

Kadrs no video

Pirms neilga laika ar saviem treniņiem mājās un dabā iepazīstināja Latvijas Nacionālā baleta mākslinieki.

Arī Latvijas Nacionālās operas solisti vingrinās vokāli un fiziski, ar nepacietību gaidot, kad atkal varēs tikties ar koncertmeistariem, pedagogiem, diriģentiem, skatuves partneriem, orķestra māksliniekiem un, protams, skatītājiem.

Uz jautājumu “Kā operdziedātājam tagad uzturēt sevi formā”, atbild Latvijas Nacionālās operas solisti.

Soprāns Inga Šļubovska-Kancēviča: “Operdziedātāji šobrīd ir lieliskā formā – paēduši, izgulējušies, un tagad varētu dziedāt ar lielāko prieku un sparu. Es katru dienu stundiņu izvingrinos, izdziedos mežā un parkā. Pēc tam dažkārt no tālienes atskan aplausi. Aizsūtu video radiem, kuri atsūta pretī video, kā viņi aplaudē. Galvenais ir uzturēt dienas režīmu.”

Soprāns Evija Martinsone: “Lai uzturētu sevi formā, vajadzīgs labs miegs, svaigs gaiss un disciplīna.”

Mecosoprāns Laura Grecka: “Uzturēt formu man nozīmē pilnveidoties. Es to daru, skatoties lekcijas par filosofiju un psiholoģiju. Katru otro dienu izkustos ar jogu vai vingrojumu kompleksu. Un, protams, izkustinu balsi un nodziedu kādu āriju, kas tanī mirklī man sirdij tuvāka. Tagad ir īstais laiks, lai integrētu sevī jaunus ieradumus. Man ir laiks apzināti sevi pavērot gan ikdienā, gan arī attiecībā uz dziedāšanu. Tādēļ man ir sajūta, ka nevēlamie ieradumi sāk pakāpeniski atkāpties, dodot vietu jauniem, vēlamiem ieradumiem.”

Bass Krišjānis Norvelis: “Dziedātājs daudz var mājās darīt – vingrināties, dziedāt, mācīties vokālās partijas. Ierakstos ir pieejami daudzi orķestra pavadījumi bez balss, tos var izmantot. Šis ir vērtīgs laiks – sev un savai tehnikai. Laiks pastrādāt ar sevi, pameklēt ko jaunu, saprast, kādā tehniskā situācijā esmu.”

Skaties arī baleta mākslinieku treniņus!

Latvijas Nacionālā baleta dejotāju darbs sezonas laikā sešas dienas nedēļā sākas ar ikrīta treniņstundu, kam seko mēģinājumi tuvākajiem repertuāra uzvedumiem un jauniestudējumiem, kā arī izrādes. Tagad dejotāji sevi uztur formā ārpus baleta zāles mājās un dabā. Ar video palīdzību viņi aicina ielūkoties savos treniņos arī skatītājus.

“Mums, baletdejotājiem, kustība nepieciešama, lai normāli justos. Tā ir rituāls, kas palīdz uzturēt ne tikai fizisko formu, bet arī pašapziņu. No operas man atveda linoleju, mājās izveidoju improvizētu stangu. Esmu kustībā un domāju par jaunām horeogrāfijām, bet ilgojos pēc kolēģiem un skatītājiem,“ saka Latvijas Nacionālā baleta vadošā soliste un horeogrāfe Elza Leimane.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru