1.Alkoholu lietojiet ar mēru
Reti kuram visu brīvdienu garumā iztikt bez glāzītes grādīgā dzērniena. Ja esiet cieši apņēmies iztikt ar 1- 2 glāzītēm, tad labāk tās izdzeriet pēc ēšanas. Alkohols atslābinās jau tā izbadējušos kuņģīti un tas liks jums uz šķīvja uzkrāmēt vairāk ēdiena, kā nepieciešams.
2.Izvairieties no kaitīgu uzkodu pārpilnības
Visi tie pīrādziņi, kanapē, majonēzainie salātiņi šķiet tik garšīgi un vilinoši… Bet, ja nevēlaties, lai tas viss nonāktu uz jūsu sāniem, aprobežojieties ar 1- 2 uzkodām un pāris salātu karotēm. Figūrai nekaitīgāki būs svaigu dārzeņu salāti. Turklāt, Pensilvānijas universitātes pētījumi liecina, ka ēdienu daudzveidība izsit cilvēku no sliedēm un neļauj saprast, cik daudz vai maz ir apēsts. Lai no tā izbēgtu, apskatiet svinību galdu, izvēlieties 2-3 ēdienus, kas jums garšo vislabāk, bet citiem pat nepieskarieties.
3.Izvēlieties vienu “kaitīgo” lietu, ko sev atļausiet
Ja gatavojieties doties ciemos, piemēram, pie savas mammas, kura gatavo dievīgu šokolādes kūku, no kuras nespējiet atteikties, ļaujiet sev apēst vienu gabaliņu. Vairāk gan nē!
4.Neaizmirstiet par veselīgu miegu
Pierādīts, ka nepietiekams miegs rada hormonu disbalansu, tai skaitā arī to, kas atbild par apetīti un sāta sajūtu, kā rezultātā neizgulējies cilvēks pārēdās. Tāpēc nav vērts naktīs sēdēt pie datora vai lasīt grāmatas. Ja no rīta nav jāsteidzas uz darbu, tas nenozīmē, ka var aizmirst par kārtīgu gulēšanu.
5.Gardie pārpalikumi?
Ko mēs parasti darām nākošajā dienā pēc kārtīgas svētku pārēšanās? Protams, izvelkam vakardienas ēdienus un turpinām ēst! Nelieciet pāri palikušo ēdienu ledusskapī. Atstājiet sev minimumu, pārējo izdaliet viesiem vai izmetiet ārā. Vai pabarojiet trūkumcietējus.
Ej uz nākamo lapu lai lasītu tālāk!