Bērnība – brīnišķīgs laiks, un vecāki ir gatavi darīt jebko, lai bērns smietos un smaidītu. Tomēr šajā gadījumā ir ļoti viegli pārspīlēt un nodarīt pāri.
Lūk, 5 lietas, kas nodara vairāk ļauna nekā laba, un var novest pie neatgriezeniskām sekām.
Saigulīši un lēkātāji
To pierādītais kaitīgums atsver sagaidāmo pozitīvo ietekmi, un jau ir izraisījis to aizliegumu Kanādā:
- bērnu traumas (vairāk nekā 8000 gadījumi gadā ASV vien);
- neregulāras muskuļu nostiprināšanās, pēdu un kāju deformācija;
- mugurkaula deformācija, lielā slodzes dēļ (bērnu mugurkauls līdz gada vecumam vēl nav pilnībā izveidojies, un tam nav nepieciešamo izliekumu);
- kavēti patstāvīgas pārvietošanās refleksi- nav stimula staigāšanai vienatnē, nav attīstīts līdzsvars un pašsaglabāšanās instinkts.
Lai samazinātu kaitējumu, izmantojiet šīs ierīces pieaugušo uzraudzībā ne vairāk kā 2 reizes dienā 15 minūtes, un tikai pēc tam, kad bērns ir iemācījies stāvēt uz savām kājām. Nekaitēs arī ortopēda konsultācija!
Augļu sulas un piens
Pasterizētas augļu sulas satur maz vitamīnu un lielu daudzumu cukura, kas izraisa problēmas ar zobiem un aptaukošanos.
- Pediatri iesaka svaigi spiestas sulas bērniem, kas vecāki par vienu gadu, un ierobežotos daudzumos. Pasterizētas sula labāk aizstāt ar svaigiem augļiem.
Govs piens satur zemu dzelzs daudzumu, bet tajā ir daudz vairāk barības vielu, nekā nepieciešams bērnam. Tas viss noved pie nieru slodzes, var izraisīt anēmijas, alerģiju un disbiozes attīstības.
- Govs pienu var dot bērniem, kas vecāki par vienu gadu, un ne vairāk kā 500 ml dienā. Aizstājiet pienu ar augsta kalcija satura produktiem (skābpiena produktiem, augļiem un dārzeņiem) un D vitamīnu (olas, liellopu aknas).
Košas rotaļlietas
Pirmsskolas vecumā caur rotaļlietām bērniem iepazīst pasauli un iegūst sociālo vidi. Rotaļlietas ar nedabiskām krāsām, elektroniskām skaņām un detalizētiem pētījumu objektiem kavē bērniem attīstīt radošu domāšanu un negatīvi ietekmē personības veidošanos: iespējami agresijas uzliesmojumi un nepamatotas bailes, depresija pusaudža vecumā.
- Izvēlieties rotaļlietas mierīgās krāsās un, vēlams, no dabiskiem materiāliem – koka un auduma. Atcerieties, ka spēle – tas ir galvenokārt mācības, nevis izklaides, tādēļ rotaļlietām būtu jātuvinās reālai dzīvei.
Ej uz nākamo lapu, lai lasītu tālāk!