Dažreiz svara pieaugums nav atkarīgs no dzīvesveida: jūs varat ēst pareizi un nodarboties ar sportu, bet no ilgi gaidītā svara zuduma nav ne vēsts. Kāpēc tā notiek? Cilvēka organismā ir 6 hormoni, kas atbild par svara pieaugumu. Lai zaudētu svaru, ir pietiekami saprast to darbības mehānismu un “izslēgt” to. Skatīsim, kā to izdarīt.
1. Ēd daudz olbaltumvielu
Hormons, kas ir atbildīgs par bada sajūtu- grelīns, izstrādājas gremošanas traktā. Pētījumi ir parādījuši, ka olbaltumvielas spēj nomākt šo hormonu. Tādējādi, palielinot olbaltumvielu patēriņu, jūs jutīsieties mazāk izsalcis un samazināsiet kopējo pārtikas patēriņu.
2. Izvairieties no cukura
Insulīns palīdz šūnām absorbēt glikozi un uzglabāt to kā enerģiju. Ja organismā ir paaugstināts glikozes līmenis, insulīns to noglabā aknās glikogēna formā. Tas izraisa aptaukošanos. Cukura triks slēpjas tajā, ka mēs apēdam to ar pārtikas produktiem, kuros tam nevajadzētu būt: konservētā pārtikā, mērcē, maizē un pat gaļas produktos ir daudz cukura. Lai gūtu panākumus svara zaudēšanā, jums ir pilnīgi jāizvairās no cukura.
3. Izvairieties no piena produktiem
Dzīvnieku izcelsmes piena produkti, it īpaši masu ražošanas procesā iegūtie, ir pārpilni ar hormoniem, kas ietekmē cilvēka hormonus un noved pie agrīnas bērnu seksuālās attīstības, kā arī dažādiem hormonāliem traucējumiem.
Ej uz nākamo lapu, lai lasītu tālāk!