5. Gaisma
Nebrīnieties! Gaisma (gan dabiska, gan mākslīga) ietekmē mūsu hormonu līmeni. Hormons melatonīns, kas tiek sintezēts hipofīzes vidējā daļā, regulē miega un pamošanās ciklu. Tā ir viela, kas ir atbildīga par to, ka mēs esam aktīvi dienas laikā un gribam naktī gulēt. Pārmērīga gaismas iedarbība naktī (piemēram, elektronisko ierīču starojums) var izraisīt melatonīna ražošanas samazināšanos un diennakts ritma regulējuma pārtraukšanu.
6. Kafija
Nesteidziet bēdāties! Protams, kafijas patēriņam ir daudz pozitīvas ietekmes uz ķermeni, lietojot nelielos daudzumos: tonizē nervu sistēmu, uzlabojot kognitīvās funkcijas, samazina nogurumu, uzlabo smadzeņu apasiņošanu. Tomēr lielās devas kofeīns palielina kortizola līmeni. Tas var izraisīt aizkaitināmību, trauksmi, pārmērīgu iztukšošanos, palielinātu apetīti, paaugstinātu glikozes līmeni asinīs. Lai izvairītos no blakusparādībām, ieteicams dzert ne vairāk kā 2 tases kafijas dienā.
Ņemot vērā iepriekš minēto informāciju, jums būs ne tikai iespēja saglabāt vēlamo hormonu līmeni, bet arī novērst veselības problēmas.
©TOPRAKSTI.LV / AVOTS: fabiosa.com