7 neuzkrītošas ādas vēža pazīmes, kuras bieži tiek saistītas ar citām problēmām

Vairumā gadījumu ādas vēža pazīmes ir diezgan acīmredzamas. Ja pamanāt neparastu dzimumzīmi, plankumu, kas izskatās kā dzimumzīme vai citus veidojumus, kuru iepriekš nav bijib, noteikti vajadzētu konsultēties ar ārstu.

Bet dažreiz (vienā gadījumā no simts) šīs acīmredzamās pazīmes var nebūt, un slimība izpaužas pilnīgi neparedzētos veidos. Ja rodas šādi simptomi, jūs diez vai aizdomāsieties par ādas vēža klātbūtni. Esiet uzmanīgs pret savu veselību, īpaši, ja pamanāt vismaz vienu no šiem simptomiem.

1. Sabiezējums zem ādas

Izciļņi zem ādas var būt limfmezglu iekaisuma pazīmes. Tās var būt dažādās vietās, bet visbiežāk parādās padusēs, uz kakla un cirksnī. Medicīnas doktors Džeremijs – Kalifornijas universitātes Veselības uzraudzības klīniskais instruktors un ķirurgs saka, ka diezgan reti, bet ir situācijas, kad vēzis jau izveidojis metastāzes, bet imūnsistēma aizsargā cilvēku no primārajām izpausmēm (piemēram, dzimumzīmēm vai citiem ādas bojājumiem). Slimība var attīstīties, bet cilvēks par to nenojauš. Ja esat atradis šādu veidojumu, noteikti informējiet savu ārstu.

2. Sāpes vēdera dobumā

Melanoma var veidot metastāzes aknās. Simptoms ir sāpes vēdera augšējā labajā pusē. Diemžēl šāda pazīme var norādīt uz dažādām slimībām, no kurām daudzas nav tik bīstamas (piemēram, žultsakmeņiem). Bet pat tad, ja sāpes izraisa ne tik nopietni iemesli, neatlieciet vizīti pie ārsta.

3. Elpošanas grūtības

Melanomas metastāzes var parādīties arī plaušās, kas izraisa elpas trūkumu un nepārtrauktu klepu. Tajā pašā laikā izredzes uz onkoloģijas klātbūtni ir diezgan mazas. Parasti šīs pazīmes ir astmas vai bronhīta iezīmes, kas jebkurā gadījumā ir diagnozes pamatā.

4. Sāpes locītavās un kaulos

Papildus visām iepriekšminētajām izpausmēm metastāzes var ietekmēt arī kaulus un locītavu. Simptomi ir ļoti līdzīgi artrīta izpausmēm. Ja Jums rodas šādas sāpes, apmeklējiet ārstu, veiciet pārbaudi, lai izslēgtu vēža klātbūtni.

5. Redzes pasliktināšanās

Melanocīti ir šūnas, kas ir atbildīgas par melanīna ražošanu, pigmentu, kas ir atbildīgs par mūsu ādas, matu un acu krāsu. Tos galvenokārt ietekmē melanoma, kas nozīmē, ka acis pirmās uzņemsies triecienu uz sevi. Šajā gadījumā problēmas izpaužas kā redzes traucējumi, kā arī plankumu veidošanās uz acu varavīksnes vai to krāsas maiņa.

Ej uz nākamo lapu, lai lasītu tālāk!

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru