Ikviens zina, ka bērniem ir nepieciešams dzert pienu, lai viņu kauli būtu spēcīgi. Bet, ne visi zina, ka pieaugušajiem, it īpaši sievietēm, būtu jālieto piena produktus biežāk. Ārsti ir vairākkārt uzsvēruši ieguvumus no pietiekami liela kalcija daudzuma. Bet, kā zināt, vai kalcijs jūsu organismā ir pietiekami?
Saskaņā ar PVO, kalcija norma organismā ir 1000 mg visiem vīriešiem un sievietēm vecumā no 19- 50 gadiem. Sievietēm vecumā virs 51 gada ir jāsaņem 1200 mg dienā. Tas pats attiecas arī uz vīriešiem, kas vecāki par 70 gadiem.
Kalcija trūkums ir ļoti bīstams. Diētas ar zemu šī ķīmiskā elementa sauru liek ķermenim ražot hormonu, kas zināms kā PTH. Lai kaut kā līdzsvarotu kalcija līmeņa samazinājumu asinīs, šī bioloģiski aktīvā viela sāk noārdīt kaulu audus.
Ja ilgu laiku neuzņemat pietiekamu kalcija daudzumu, ir liels risks saslimt ar osteoporozi.
Publicējam 8 pazīmes un simptomus kalcija trūkumam organismā. Ja tādas pamanāt, konsultējieties ar savu ārstu!
1. Krampji kājās
Kalcija līmeņa samazināšanās var izraisīt spazmas nervu galos. Tāpēc viena no galvenajām kalcija trūkuma pazīmēm ir krampji apakšstilbos un paceles cīpslās.
2. Tirpšana vai nejutīgums plaukstās un pēdās
Vēl kāda nervu galu spazmu izpausme ir tirpšana vai nejutīgums rokās un kājās. Tādējādi organisms burtiski kliedz: “Glāb savus kaulus!”.
3. Kariess
Ja jūs pēkšņi konstatējat, ka zobi kļūst ievērojami sliktāki, tas var būt signāls par zemu kalcija līmeni. Ja organisms nesaņem pietiekami daudz šīs vielas no pārtikas, tas sāk meklēt to citās vietās, piemēram, jūsu zobos.
4. Trausli nagi
Mūsu nagi arī satur kalciju. Pie šī ķīmiskā elementa deficīta, tie kļūst trausli un lūzt. Ja jūs ēdīsiet vairāk piena produktus un zaļos dārzeņus, jūs uzreiz pamanīsiet atšķirību!
5. Miega problēmas
Kalcijs veicina miega hormona melatonīna izstrādi, kura līmenis palielinās dziļā miegā. Ja vairs neguļat labi, tad tas var liecināt par kalcija deficītu.
Ej uz nākamo lapu, lai lasītu tālāk!