Anatolijs Danilāns: Badošanās veselīgums ir mīts, turklāt kaitīgs!

No Anatolija Danilāna grāmatas “Dzīvo vesels!”

Tas ir mīts, ka badoties ir veselīgi. Ja uzrīko atslodzes dienas, kuņģis atpūšas, iztīrās šlakvielas. Tukši māņi! Kuņģa zarnu trakts ikdienā pats lieliski iztīrās un atbrīvojas no šlakvielām, tam nevajag īpašu palīdzību.

Arī tad, ja ir vēdera aizcietējums, asinīs nenonāk šlakvielas, kuņģis neļauj ar tām piesārņot organismu. Badošanās nav nepieciešama, tai nav zinātniska pamatojama.

Ja dienu neēd, nebūs liela nelaime, tas nesabeigs kuņģi un organismu. Taču, ja neēd nedēļu vai divas, noteikti kaitē organismam! Visbiežāk badojas tādēļ, ka vēlas samazināt svaru, tikt vaļā no liekajiem kilogramiem.

Tieši pretēji — ilgstoša badošanās ir vislabākais svara palielināšanas paņēmiens.

VAIRĀK UZZINI ANATOLIJA DANILĀNA GRĀMATĀ “DZĪVO VESELS!”

Jā, ilgi neēdot, svars samazinās, reizēm pat visai kardināli. Taču organisms ir gudrāks, nekā mums šķiet! Izrādās, ka badošanās laikā organismā trenējas, kļūst gudrāka sistēma, kas regulē ķermeņa masu. Atsākot parasto ēšanas režīmu, šī sistēma apēsto sāk taupīt vēl rūpīgāk.

Apetīte kļūst lielāka, nekā bija līdz tam. Ja pēc gadiem salīdzina, kā mainījies svars, kilogramu pieauguma tendence ir skaidri redzama. Turklāt badošanās var veicināt žultsakmeņu rašanos.

Žults ir gremošana sula, ko nepārtraukti izstrādā aknas šūnas.

Gremošanas starplaikos šī sula uzkrājas žultspūslī.

Daba visu prātīgi izdomājusi — sākam ēst un žultspūslis saraujas, izsviežot žulti, lai palīdzētu sagremot, tikt galā ar taukvielām.

Bada kūres laikā žultspūslis ilgstoši nedabū iztukšoties, pamazām žults kļūst arvien koncentrētāka.

Ja ir tendence uz žultsakmeņu rašanos, žultspūslī var sākt veidoties nejaukais akmentiņš.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru