Deviņas frāzes, kuras labāk nekad neizrunāt


1. “Tas neietilpst manos pienākumos” vai “Man par to nemaksā”

Visbiežākais attaisnojums, lai izvairītos no darba. 99% gadījumu tas ļoti nokaitina priekšniecību un parāda viņam jūsu vienaldzību. Tāpēc labāk būtu teikt: “Man šodien ir ļoti daudz uzdevumu. Kuru no tiem paveikt pirmo?”

2. “Man nav laika ar jums runāt” vai “Esmu aizņemts”

Šāda atbilde- sliktas audzināšanas pazīme. Ētiskāk būtu teikt “Ļoti atvainojos, bet tūliņ sāksies neatliekama sapulce. Sazvanīsimies vēlāk un atrisināsim jūsu problēmu.” vai “Sazvanīsimies pēc stundas un atrisināsim jūsu problēmu- šobrīd tieši strādāju pie iepriekšējās lietas pabeigšanas.”

3. “Varbūt tas skan muļķīgi, bet…”

Šāds ievads liek apšaubīt visa turpmāk sacītā lietderīgumu. Izvairieties no šādas frāzes lietošanas.

4. “Neapvainojieties, bet…”

Tas skan kā brīdinājums tam, ka turpinājumā sekos kas nepatīkams. Tādā veidā jūs veidojat augsni tam, lai sarunu biedrs teikto uzskatītu par apvainojumu. Tāpēc tik līdz jūtat, ka šāda frāze var izlauzties no jūsu mutes, mainiet sarunas tēmu.

5. “Kā tu esi “atkopies”” vai “Kā tu esi nometis svaru”

Svars- tā ir kutelīga tēma daudziem. Cilvēkiem ir ne pārāk viegli pārdzīvot izmaiņas, kas notiek ar viņu ķermeni, tāpēc šādi komentāri var pamatīgi sabojāt viņu garastāvokli. Tā vietā labāk sakiet: “Tu lieliski izskaties!”

6. “Savā vecumā jūs izskatāties lieliski”

Šī frāze skan kā atgādinājums par vecumu un var tikt interpretēta šādi: “Salīdzinājumā ar citiem večukiem, jūs izskatāties daudz maz apmierinoši.” Labāk sakiet: “Jūs izskatāties lieliski”.

7. “Tu esi savā elementā”

Centieties citiem nepiekārt etiķetes. Konfliktējošas frāzes vietā mēģiniet teikt: “Es esmu vīlies, ka izlietnē atkal atstāti netīrie trauki. Ko mēs varētu darīt, lai labotu šo situāciju?” Lietojot vietniekvārdu “es”, jūs akcentējiet uzmanību tam, kā jūs jūtaties nevis tam, cik slikts ir jūsu partneris. Tas viņam būs timuls novērst situāciju, kas liek jums justies slikti.

8. “Ja tu patiešām mani mīlētu, tu…”

Izrunājot šo frāzi jūs ne tikai manipulējiet ar partneri, bet arī liekat viņam apjaust, ka jums nepatīk viņa attieksme pret jums. Maz ticams, ka tas veicinās stipru saikni starp jums. Labāk sakiet: “Es justos labāk, ja mēs varētu…”. Labākais veids kā uzturēt produktīvas attiecības- izskaidrot, kā jūs jūtaties un kopīgi meklēt risinājumu.

9. “Tu viņam biji pārāk laba” vai “Esmu priecīgs, ka tu no viņas atbrīvojies”

Pat ja jūc centieties uzmundrināt kādu pēc attiecību izjukšanas, viņš var to uztver kā aizskārumu vai pārliecību, ka neorientējieties cilvēkos. Tā vietā sakiet: “Viņš (viņa) ir daudz ko zaudējis (zaudējusi).” Tas noteikti tiks pareizi saprasts.

©TOPRAKSTI.LV

Pievienot komentāru