Liepājas pusaudzis, kurš pēc šķiltavu gāzes ostīšanas smagā stāvoklī nogādāts slimnīcā, joprojām ir smagā stāvoklī, un viņa atlabšanu grūti prognozēt, jo gāzes ieelpošana vienmēr graujoši ietekmē smadzenes, stāsta narkologs Jānis Strazdiņš.
Zēns ostījis šķiltavu gāzi draugu kompānijā un zaudējis samaķu. Izsauktie mediķi reanimēšanas pasākumus veikuši turpat zem dzelzceļa tilta, jo pusaudzim jau bija iestājusies klīniskā nāve.
Zēns atrodas slimnīcā, taču nav zināms, kā veiksies viņa atlabšana. Narkologs Jānis Strazdiņš raidījumam “Degpunktā” stāsta, ka elpojot šos šķidrumus tiek nodarīts neatgriezenisks bojājums veselībai. “Visi šie šķidrumi caur plaušām nonāk tieši smadzenēs,” saka Strazdiņš.
“Elpojot indīgos šķidrumus nekad un neviens, netiek cauri sveikā. Nav iespējams iegūt apreibinošo efektu bez sekām, proti, smadzeņu pilnīgu vai daļēju nāvi. Visbiežāk šķīdumus iegādājas pusaudži, jo tie maksā maz un ir pieejami it visur,” brīdina narkologs.
Arī pirms vairāk nekā desmit gadiem “Degpunktā” vēstīja par kāda 12 gadus veca zēna nāvi Jelgavā. Puika tika atrasts saļimis pie kāda soliņa netālu no dzelzceļa stacijas pēc tam, kad kopā ar draugu salietojās šķiltavu gāzi.
Tiesa, ir pietiekami daudz un dažādu šķidrumu, aerosolu un vielu, ar kuru palīdzību bērni mēdz aizrauties. Toreiz zēni Jelgavā izmēģināja arī citus apreibināšanās veidus. Puiša dzīvību mediķiem pēc ilgiem centieniem tā arī neizdevās glābt. Viņš nomira slimnīcā, reanimācijas nodaļā.
Speciālisti aicina vecākiem sargāt savus bērnus un uzraudzīt viņu ikdienas nodarbes. Bieži jaunieši pievēršas bīstamajām nodarbēm tieši tāpēc, ka radušās problēmas ģimenē.