Es ēdu ļoti bieži, bet nelielām porcijām, un vispār vislabāk ir tad, ja var ēst tik bieži, cik gribas. Ja tā neiznāk, katrai ēdienreizei jāvelta pēc iespējas ilgāks laiks, piemēram, pusstunda, lai lēnām sakošļātu un izbaudītu ēdienu, atklāj veselīga dzīvesveida entuziaste Inese Ziņģīte.
Galvenais: nelikt sev barību rīt, bet apstrādāt ar zobiem un izgaršot. Un tad nemaz nebūs vajadzīgas pusdienas ar trīs ēdieniem, tos apēdīsi ar laika atstarpi. Kad man cilvēki stāsta, ka neēd pēc sešiem, es diez ko neticu, ka šāda sevis mocīšana var būt ilgstoša un labi ietekmēt veselību.
VAIRĀK PAR INESES ZIŅĢĪTES GRĀMATU JAUNAJIEM VECĀKIEM “AUG CILVĒKS” UZZINI ŠEIT!
Mana pieredze liecina: kad esmu mierīgi izdarījusi visu, kas vakarā darāms, varētu paskatīties televīziju. Pulkstenis ir tikai pusdeviņi vakarā, un man gribas uzēst! To arī daru, un tad ar prieku varu paskatīties kādu raidījumu un vēl paelpot ar vēderu. Tā jūtos labi, nejūtos nogurusi un arī pārēdusies ne. Bet kas notiek ar daudz jaunākiem cilvēkiem?
Atnāk no darba un nokrīt uz dīvāna, paķer pulti un iegrimst citā pasaulē, vēl pagūstot tikai bērnus nostrostēt, lai netraucē.
Mamma piebalso, aizrādot mazajiem, lai neiet pie tēva, kurš esot nervozs. Kas tik ārkārtējs noticis, ka vīrietis pārnāk tik pārguris? Vainīgs nesabalansēts dienas darbu ritms. Brokastis paēda steigā vai skrienot, pusdienas rītin aprija, pēc tam bija grūti sēdēt pie datora, kas lika vēl vairāk atliekties atpakaļ.
Tas viss kopā rada nogurumu, ja nepadomā, piemēram, ka pēc otrā ēdiena nevajadzētu ēst vēl desertu, bet labāk izdzert krūzi kefīra, lai kuņģis darbotos un būtu gatavs atkal nākamajai barības uzņemšanai.
Pareiza kuņģa darbība ir veselības pamats, jo zarnās jānonāk vielām, nevis ķitei. Tāpēc visiem laiku pa laikam pēc kādas locīšanās vai bērniem pēc sporta nodarbībām sāp kreisajā sānā.
Nepatīkamās izjūtas saistītas tieši ar to, ka zarnu traktā nonākusi ķite ar gaisa pūšļiem pa vidu. Tāda ķite nevar brīvi plūst pa zarnām, tur jānonāk kuņģa pārstrādātām vielām. Šī mūsdienu gremošanas problēma ir ļoti liela un ārkārtīgi izplatīta nelaime. Piemēram, pie manis palīdzību meklēja kāda jauna sieviete, kurai ir tikai 48 gadi.
Viņas zarnu trakts ir tā sabeigts, ka visi ar pārtikas uzņemšanu saistītie procesi tiek veikti ar katetra palīdzību. Un nav pat smagas slimības, viss saistīts ar dzīvesveidu.
Neizglītota pusaudze atnāca uz pilsētu, ātri izmeta no galvas visu, kā darīja laukos, kad, piemēram, no dobes izvilktu burkānu turpat dīķī noskaloja un nograuza…
Maizi paķēra no galda un nograuza, padzērās rūgušpienu. Starp citu, piens pie ēdiena ir drīzāk kaitīgs, jālieto vairāk skābpiena produktu, īpaši pēc ēdienreizēm, kurās ēsta gaļa.