Jauni fakti apliecina, ka Dogo nomelnots, lai izspiestu no tirgus

Krimināllietā apsūdzētā Ilze Matīsa Van Houtena tiek vainota Dogo nomelnošanā

Klajā nākuši jauni fakti, kas skaidri apliecina, ka Pārtikas un veterinārā dienesta darbiniece Kristīne Lamberga, kā arī  Latvijas Lauksaimniecības universitātes profesore un patoloģe – veterinārārsteIlze-Matīse van Houtena apzināti izplatījušas nomelnojošu un apmelojošu informāciju par suņu barības Dogo vainu suņu barības vada dilatācijā, raksta protāls revolucija.eu. 

Izrādās, ka šī pati kaite masveidā piemeklējusi Austrālijas suņus, kas Dogo pat attālināti nav redzējuši, bet ēduši pasaules mēroga koncerna Mars Inc. ražoto barību Advance

Turklāt abas šīs dāmas aktīvi izplatīja informāciju par karbamīda klātbūtni Dogo, kas izrādījās klaji meli un radīja aizdomas, ka kļūdainās analīzes pasūtītas apzināti, lai rastu iemeslu izslēgt Dogo no tirgus.

Suņu barības vada dilatācijas problēma uzliesmoja pirms diviem gadiem, kad tika paziņots par vairāku suņu nāvi šīs slimības iespaidā, kā arī vairākiem saslimušiem suņiem, diemžēl ne ar analīzēm, ne citām metodēm šīs runas netika apstiprinātas. Pat vairāk – divi suņi, kas tika uzrādīti kā Dogo upuri, patiesībā bija lūzušu kāju vai pilnīgi veseli. 

Tika radīta pat suņu slimības izpētes darba grupa, kuru vadīja Matīse-van Houtena. Lai gan Latvijas saslimušo suņu paraugi nogādāti izpētei ASV laboratorijā, joprojām nav gūts apstiprinājums, ka suņu saslimšanā būtu vainojama barība Dogo

Dogo ražotājs AS Tukuma straume iesūdzēja tiesā gan Matīsi-van Houtenu, gan vēl vairākus veterinārārstus, kas aktīvi izplatīja apmelojošo informāciju par Dogo kaitīgumu. 5.aprīlī paredzēta tiesas sēde, pirms kuras apmelotāji aktivizējušies, mēģinot ar Austrālijas piemēru kārtējo reizi nomelnot Dogo. Tomēr suņu saslimšana Austrālijā, kur netiek pārdots Dogo, bet suņi ēduši pasaules lielākā ražotāja premium klases barību, apliecina, ka Dogo ar suņu saslimšanu nav nekādas saistības.

Latvijā Advance netiek izplatīts, taču tirgus ir pārpildīts ar citiem Mars Inc. ražojumiem – PedigreeWhiskasRoyal CaninChappy, Eukanuba u.c.Patiesībā suņu saimniekiem, kuri uzskata, ka suņu saslimšanā ar barības vada dilatāciju vainojama suņu barība, būtu jāpārtrauc arī šo produktu piedāvāšana saviem mīluļiem.

Avots: revolucija.eu

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru