Mūsu domas ietekmē veselības stāvokli. Tu nezināji? Tā ir taisnība, pat, ja sākotnēji grūti noticēt, ka domas materializējas.
Cilvēki no Austrumiem apgalvo: “Vissliktākie cilvēka ienaidnieki nenodara tik lielu kaitējumu, kā viņa paša domas.”
Bet pasaules slavenais persiešu doktors Avicenna pat 10. gadsimta sākumā teica: “Ārstam ir trīs līdzekļi cīņā pret slimību – vārds, augs, nazis.” Vārds, kuru viņš lika pirmajā vietā, ir šis tiešais domāšanas turpinājums- tās izteiksme.
Pozitīvi apgalvojumi arī strādā. Ir zināms gadījums: jaunā psiholoģe no Parīzes Emīlija Kja, bez konsultēšanās ar galvaspilsētas slimnīcas galveno ārstu, veica eksperimentu. Viņa lika visiem saviem pacientiem katru dienu skaidri un entuziastiski atkārtot frāzi 10 reizes: “Katru dienu es jūtos labāk un labāk”, izvairoties no darbības mehanizācijas.
Pēc mēneša viņas pacientu veselība būtiski uzlabojās atšķirībā no citiem, ka visa Francija sāka apspriest ārsta personību, un viņas ārstēšanas metodes ieinteresēja arī ārzemēs. Viņa ietvēra domas spēka likumu.
Viņas praktiskā pieredze apliecināja slavenā Šveices alķīmiķa Paracelsija pieņēmumu: “Dziedināšanu rada ticība.” Tagad šo fenomenu sauc par placebo efektu.
“Vislabākā aizsardzība pret visām slimībām, no jebkuras infekcijas, ir stingrs uzskats par savu veselību un pozitīvām emocijām,” saka Andrejs Metelskis, psihoterapeits ar 20 gadu pieredzi. “Negatīvās domas iznīcina. Piemēram, dusmas izraisa kuņģa un zarnu trakta slimības. Aizvainojums laika gaitā izraisa aknu, aizkuņģa dziedzera, holecistīta slimības.”
Pārliecība par uzticēšanos, līdzjūtību, apņemšanos, mīlestību, kas mutiski izteikta citai personai, neticami paaugstina viņa vitalitāti. Subjektīvi tas tiek uzskatīts par enerģijas pieaugumu un labāku garastāvokli. Tādējādi ļaunā izteiktie ļaunie vārdi dod pretēju efektu.
Ej uz nākamo lapu, lai lasītu tālāk!