Kāds sakars krūšturu lencītēm un galvas sāpēm? 6 jauni atklājumi par veselību

1. Pēc mediķu atzinuma, krūšturi ar šaurām plecu lencītēm ir veselībai kaitīgi, īpaši sievietēm ar kuplākām krūtīm.

Lencītes stipri iespiežas plecā, un nav reti gadījumi, kad tās saspiež kakla nervu, rezultātā sāk sāpēt galva un var notirpt daļa kakla. Tas ir diezgan riskanti, jo ar laiku negatīvais process var izplatīties uz plecu un visu roku.

2. Indiešu mediķi apgalvo, ka dejas ļoti labvēlīgi iedarbojas uz nervu sistēmu. Pat izdarot tikai dažus dejas soļus dienā, cilvēks noņem sev nervu spriedzi, kas savukārt palīdz atbrīvoties no daudzām slimībām: dažādām artrīta formām, cukura diabēta un citām, to skaitā arī hipertonijas (pēc speciālistu domām, hipertonija ir nervu sistēmas darbības sarežģījumu rezultāts, specifiska organisma reakcija uz nepārtrauktu stresu).

3. Eiropas valstu ārsti apvienojuši spēkus kopīgā biomedicīniskā projektā, lai radītu mākslīgu acs radzeni un pilnībā varētu atteikties no donora nepieciešamības. Šis darbs kļuva iespējams ar jaunajām tehnoloģijām, kas ļauj izaudzēt mākslīgu acs radzeni no cilvēka cilmes šūnām.

4. Pēc britu psihologu atzinuma, pirms pievēršas striktai diētai, vispirms jāizsver visi par un pret. Tas, ka diēta palīdzēs atbrīvoties no liekā svara, protams, ir pluss, bet, ja priekšā gaidāms nopietns intelektuāls darbs – mīnuss. Eksperimentā pierādījies – strādājot ar ilgstoši tukšu vēderu, samazinās uzmanība un reakcijas ātrums.

5. Masačūsetsas Tehnoloģiskā institūta zinātnieki atklājuši olbaltumu, kas spēj pagarināt mūžu. Izrādās, ekstremālos apstākļos zīdītāju organisms sāk izdalīt īpašu olbaltumu, kas palīdz izdzīvot kritiskā situācijā.

6. Amerikāņu zinātnieki paziņojuši, ka atklājuši gēnu grupu, kas varētu būt atbildīga par ilgu mūžu.
Izrādās, novecošanās cilvēka organismam ir pilnīgi pretdabiska lieta – gēnu līmenī ir ielikta pret tuvojošos vecumu vērsta aizsardzības sistēma. Pie šāda secinājuma zinātnieki nonākuši, kad bija izpētījuši DNS paraugus, kas bija ņemti no vairāk nekā 90 gadu veciem cilvēkiem. Atklājās, ka ilgdzīvotājiem ir papildu gēnu grupa, kuras lielai daļai citu cilvēku nav.

Speciālisti lēš, ka tieši šie gēni palēnina organisma novecošanās mehānisma darbību, un cer, ka pētījuma rezultāti palīdzēs atrast veidus, kā cīnīties pret vecuma kaitēm.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru