Kādus laikapstākļus varētu sagaidīt augustā? Prognozē laika vērotājs Vilis Bukšs

Foto – Pixabay

Tautas gudrība saka, ja pirmās augusta dienas karstas, tad būs auksta un gara ziema. Ja augusts silts, tad oktobris vējains. Šo teicienu var paturēt prātā, jo Viršu mēnesis rādās būt drusciņ siltāks kā parasti. Aizejošā vasarīgi siltā un nereti karstā jūlija elpu brīžiem sajutīsim arī augustā, savā blogā stāsta populārais laika vērotājs Vilis Bukšs.
Atbilstoši februārim un vērojumiem dabā, tad temperatūru ziņā augusts būs tuvu vidējam, bet ar novirzi uz siltāku. Nokrišņi tuvu normai, bet sadalījums, tāpat kā iepriekšējos vasaras mēnešos, nevienmērīgs.

Laikā līdz Vasaras Mārai (15. augusts) silts, bet ap Uguns dienu (10. augusts) dažviet temperatūra var paaugstināties līdz plus 28 un vairāk grādiem. Šajā laikā nokrišņi lielākoties īslaicīgi, bet reizēm stipri un iespējami arī pērkona negaisi.

Mēneša vidū laikapstākļi nepastāvīgi. Siltākas dienas mīsies ar vēsākām un vairāk vējainu dienu. Sēņu lietutiņam var sekot pērkona negaisu lietusgāzes ar brāzmainu vēju. Temperatūras šajā laikā svārstīgas, no plus 17 līdz plus 25 grādi.

Mēneša otrajā pusē, laikā pirms Bērtuļa (24. augusts), pārsvarā saulains un sauss. Temperatūra ap plus 20, 25 grādi. Ap Linu dienu (25. augusts) biežāk īslaicīgs lietus, vairāk mākoņu un temperatūra dienas laikā robežās no plus 15 līdz plus 22. Augusta beigās, dilstošā mēnesī, nokrišņu mazāk, vairāk saulainu dienu un temperatūra dienas laikā ap plus 18, plus 23 grādiem. Naktis kļūs dzestrākas, un vienā otrā naktī temperatūra var nokrist līdz plus 3 un zemāk grādiem.

Augusts ir viršu un riekstu mēnesis. Jāvēro virši. Ja zied vairāk no galotnes – rudenī sals nāks lēnāk, bet būs stiprāks. Tāpat lazdas. Ja daudz riekstu – ziemas sākumā būs daudz sniega.

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Kā sader jūsu zvaigžņu zīmes? Ieskaties TABULĀ un uzzini!

Dažas zodiaka zīmes augustā piedzīvos milzu pārmaiņas

COMMENTS

Pievienot komentāru