Kas ir kaitīgs produktos ar zemu tauku saturu? 4 iemesli, lai no tiem atteiktos!

Tauki , tāpat kā proteīni un ogļhidrāti ir nozīmīga pārtikas sastāvdaļa. Tiem ir liela loma organisma enerģijas bilances uzturēšanā, regulējot ķermeņa svaru, absorbējot vitamīnus, mikroelementus un citas uzturvielas. Tauki piedalās ķermeņa temperatūras regulēšanā, stimulē ķermeņa imūno aizsardzību, veic šūnu celtniecības materiālu funkciju un nodrošina hormonu sintēzi. Tomēr šodien mēs arvien vairāk saskaramies ar informāciju, ka tauki ne tikai noved pie svara pieauguma, bet arī ir galvenais visu veselības problēmu avots. Noskaidrosim, kādas briesmas sagaida cilvēku, kurš nolēmis sēdēt uz diētas ar zemu tauku saturu.

1. Samazināta kognitīvā funkcija

Smadzenes ir galvenais enerģijas patērētājs mūsu ķermenī. To normālai funkcionēšanai ir nepieciešams regulāri uzņemt taukskābes. Saskaņā ar zinātnisko pētījumu, cilvēki ar pietiekamu daudzumu holesterīna uzturā labāk spēj izturēt kognitīvos testus nekā tie, kas to neizmanto. Tādējādi uzturs ar zemu tauku saturu pasliktina darba spējas, samazina koncentrēšanos un uzmanību, negatīvi ietekmē abstrakto domāšanu un ir labila garastāvokļa izraisītājs.

2. Hormonālā līdzsvara traucējumi

Holesterīns ir viela, uz kuras pamata tiek sintezēti mūsu steroīdu hormoni (sieviešu un vīriešu dzimuma hormoni un virsnieru dziedzeru hormoni). Atsevišķi lipīdi darbojas arī kā antioksidanti un ir svarīgu neiromediatoru priekšgājēji. Pētījumi rāda, ka diēta ar zemu tauku saturu izraisa dzimumhormonu ražošanas traucējumus, menstruālā cikla traucējumus un pat nespēju ieņemt bērnu. Ir arī konstatēts, ka taukainu piena produktu patēriņš samazina neauglības risku.

3. Liekais svars un aptaukošanās

Aptaukošanos var izraisīt tauku satura ierobežošana uzturā. Tas izklausās paradoksāli, vai ne? Klīniskie pētījumi ir parādījuši, ka cilvēki ar aptaukošanos, kas patērē pietiekami daudz tauku, zaudē svaru daudz ātrāk nekā cilvēki ar zema tauku satura diētu un arī ar lieko svaru. Turklāt pietiekams tauku daudzums uzturā palīdz normalizēt grelīna un leptīna līmeni (attiecīgi bada un sāta sajūtu hormoni).

Ej uz nākamo lapu, lai lasītu tālāk!

1 of 2
Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru