Kas tiem negaisiem kaiš? Laika vīrs Toms Bricis prognozē, kādi būs Jāņi

Kadrs no video

Latvijas Televīzijas laika ziņu speciālists Toms Bricis skaidro beidzamā laika negaisus un prognozē, kādi laikapstākļi gaidāmi garajās Jāņu brīvdienās.

Svētku brīvdienas iesāksies ar karstu laiku un intensīviem nokrišņiem, no svētdienas karstums atkāpsies. Jāņos laiks būs silts un augsta varbūtība, ka arī sauss. Kopš 1966. gada Jāņu nakts bez nokrišņiem visā Latvijas teritorijā ir aizvadīta vien 11 reizes un šogad statistika var uzlaboties, vēsta www.meteo.lv.

Ļoti stiprais karstums saglabāsies arī piektdien, kad teritorijas austrumu daļā vietām dienas vidū un pēcpusdienā gaisa temperatūra sasniegs +32º. Valsts rietumu daļā karstuma vilnis būs mazāk intensīvs.

Gan piektdien, gan arī nedēļas nogalē no rīta un priekšpusdienā starp mākoņiem spoži spīdēs saule, bet pēcpusdienā tveici daudzviet mazinās pērkona lietusgāzes, kas atsevišķos rajonos var būt arī stipras ar brāzmainu vēju un krusu.

Vēl sestdien saglabāsies karstums, gaiss dienā iesils līdz +25…+30°, bet, ieplūstot vēsākai gaisa masai, svētdien vidēji gaisa temperatūra būs par 5° zemāka.

Jaunnedēļ virs Latvijas pakāpeniski pastiprināsies anticiklons. Gan Līgo, gan Jāņu dienā debesis lielākoties būs skaidras, spoži spīdēs saule un nokrišņu varbūtība ir ļoti maza .

Pieturēsies lēns vējš un gaiss uzsils vismaz līdz +20…+25°, vien piekrastes rajonos būs mazliet vēsāks. Arī Jāņu nakts būs silta – gaiss atdzisīs tikai līdz +13…+16°.

Aizvadītajās karstajās dienās daudzviet ūdens jau ir uzsilis līdz +17…+20°, vēsāks tas ir vien straujākās upēs, kā arī Baltijas jūras piekrastē un Vidzemē līča piekrastē.

Pievienot komentāru