Ķimeņu eļļa. 8 vecmāmiņu receptes, kas palīdz joprojām


Ķimenes izmanto daudzu slimību ārstēšanai. Galvenokārt tās iesaka lietot uzlējuma veidā, ko gatavo šādi: uz glāzi verdoša ūdens ņem 20 g ķimeņu augļu un dzer pa pusglāzei 2–3 reizes dienā.

Pievienoti ēdienam, ķimeņu augļi pastiprina laktāciju ar krūti barojošām sievietēm.

Savukārt ķimeņu stiebru uzlējumu lieto pret klepu un citām elpošanas ceļu slimībām, rahītu, dispepsiju, kuņģa-zarnu trakta kaitēm (gastrītu, kolītu, aizcietējumiem, zarnu trakta uzpūšanos, kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnas čūlu), pret acu slimībām un kā urīndzenošu un pretsaindēšanās līdzekli.

Ķimenēm piemīt arī spazmolītiska iedarbība. Tibetiešu medicīna uzskata, ka ķimenes bremzē audzēju veidošanos, ārstē acu kaites un neitralizē indes.

Ļoti veselīga ir arī ķimeņu eļļa, ko iegūst no auga sēklām.

1. Pret galvas reiboņiem un auss sāpēm. Piliens ķimeņu eļļas labi iztīra dzirdes kanālu. Vienlaikus ieteicams eļļu lietot arī iekšķīgi kopā ar tēju. Savukārt pret galvas reiboņiem ar eļļu ierīvē deniņus un pakausi.

2. Pret ekzēmu: problemātiskās vietas 3 reizes dienā ierīvē ar eļļu, līdz slimība izārstēta.

3. Pret reimatismu: uzsildītu ķimeņu eļļu ierīvē sāpošajās vietās. Tas jādara enerģiski, it kā eļļu ierīvē nevis ādā, bet kaulā. Papildus ierīvēšanai vakarā pirms gulētiešanas dzer nedaudz ar medu saldinātu ķimeņu novārījumu.

4. Pret pazeminātu arteriālo asinsspiedienu: ik reizi dzerot siltus dzērienus, tiem piepilina pāris pilienu ķimeņu eļļas.

5. Pret augšējo elpceļu iekaisuma kaitēm taisa inhalācijas: verdošā ūdenī ielej ēdamkaroti ķimeņu eļļas un elpo tvaikus.

6. Pret paaugstinātu kuņģa skābes līmeni: pāris pilienu eļļas iepilina karstā pienā, kas nedaudz saldināts ar medu.

7. Pret acu kaitēm: vakarā pirms gulētiešanas ar eļļu ierīvē deniņus acu ārējo kaktiņu tuvumā un plakstiņus. Vienlaikus dzer jebkuru siltu dzērienu vai burkānu sulu, kam pievienoti daži pilieni ķimeņu eļļas.

8. Pret kuņģa čūlu: 10 pilienus ķimeņu eļļas sajauc ar tasīti šķidra medus un pulverī samaltu žāvētu granātābola miziņu. Katru dienu tas jāapēd tukšā dūšā, uzdzerot glāzi silta piena. Ārstēšanās kurss – divi mēneši bez pārtraukuma.

Pievienot komentāru