Lestenes brāļu kapos izvadīs aizsaulē aizgājušo leģionāru un publicistu Visvaldi Lāci

Ekrānuzņēmums no video

Leģionāra, publicista un vēsturnieka Visvalža Lāča izvadīšana notiks sestdien, 4.jūlijā, pulksten 12.00 Lestenes brāļu kapos, informē tuvinieki.

Jau ziņots, ka Visvaldis Lācis devies mūžībā 18.aprīlī 96 gadu vecumā.

Lācis dzimis 1924.gada 12.martā Valmierā, drīz pēc viņa dzimšanas ģimene pārvākusies uz Rīgu. 1943.gadā pēc ģimnāzijas absolvēšanas ticis iesaukts Latviešu leģionā, kur dienēja 19. divīzijas 44. pulkā, vēlāk kļuvis par leģiona virsnieka vietnieku. Lācis divas reizes ticis viegli ievainots kaujās Kurzemes cietoksnī.

Lai gan 1949.gadā uzsācis mācības Latvijas Lauksaimniecības akadēmijā, padomju režīms vairākkārt licis šķēršļus izglītības iegūšanai, neļaujot mācības pabeigt viņa uzskatu dēļ. Augstākās izglītības diplomu Lācis saņēmis tikai 1965.gadā 1. Maskavas Valsts pedagoģiskajā svešvalodu institūtā. Šo gadu laikā patstāvīgi krājis zināšanas par dažādām jomām, apguvis vairākas svešvalodas.

Līdz ar Trešās atmodas sākšanos Lācis dedzīgi iesaistījies tās norisēs, kļūstot atpazīstams savu publisko runu un rakstu dēļ. 1988.gadā ticis ievēlēts Latvijas Tautas frontes valdē. Kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas publicējis vairāk nekā 300 rakstu un 10 grāmatu, galvenokārt par Latvijas vēsturi. Bijis 9. un 10. Saeimas deputāts.

Kopš 1977.gada Lācis dzīvoja Gaiziņkalna apkārtnē, kur iemīlējis apkārt esošo dabu un mieru. Ar sievu Viktoriju iekoptie “Baltužēni” saņēmuši apbalvojumus kā viena no skaistākajām lauku sētām Latvijā. Šeit arī vecumdienās turpināja nodarboties ar sportu. 2017.gadā Visvaldis Lācis pieveica Berlīnes maratonu.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru