“Neprasām, lai jūs aizmirstu dzimteni.” Īrijas pilsonība piešķirta vēl 67 latviešiem

Pirmdien Kilārnijas konferenču centrā notika kārtējā svinīgā ceremonija, kurā aptuveni 2000 cilvēku no vairāk nekā 100 valstīm, tostarp 67 Latvijas pilsoņi saņēma dokumentu, kas apliecina Īrijas pilsonības piešķiršanu, ziņo www.baltic-ireland.ie.

Pilsonības ceremonijas pirmo reizi ieviesa 2011. gadā, lai godprātīgi un svinīgi atzīmētu pilsonības piešķiršanu jaunajiem pilsoņiem un jau vairākas no tām ir notikušas Kilārnijas sabiedriskajā centrā.

Kopumā aizvadītas 145 ceremonijas, kurās naturalizācijas sertifikāti pasniegti cilvēkiem no vairāk nekā 180 valstīm.

Kopš 2011.gada Īrijas pilsonību ir ieguvuši apmēram 127 tūkstoši cilvēku, ieskaitot nepilngadīgās personas.

Pilsonības ieguvēju vidū šoreiz bija šādu valstu pārstāvji: Polijas – 317, Lielbritānijas – 260, Rumānijas – 184, Indijas – 169, Nigērijas – 97, Brazīlijas – 74, Latvijas – 67, Filipīnu – 51, Amerikas Savienoto Valstu – 50, Ķīnas (ieskaitot Honkongu) – 48.

Jaunos Īrijas pilsoņus uzrunāja tieslietu ministrs Čārlijs Flanagans, kurš aicināja viņus neaizmirst savas dzimtās valstis un stāstīt par tām saviem bērniem.

“Šī valsts nepieprasa no jums aizmirst savas dzimtās valstis vai izdzēst jūsu personīgo vēsturi,” sacīja ministrs, izpelnoties aplausu vētru.

Savukārt līdztiesības, integrācijas un imigrācijas lietu ministrs Deivids Stentons savā uzrunā izteica nožēlu par pirms pāris mēnešiem Killarney pilsētā notikušo rasistisko incidentu.

30. septembrī netālu no konferenču centra parādījās 20 rasistiskas uzlīmes. Tajās bija attēlota karikatūra ar ķīnieti, romu tautības sievieti ar zīdaini, āfrikāni, kuram rokā ir nazis, un vīrieti musulmaņu tradicionālajā apģērbā, kā arī sievieti austrumnieces apģērbā un nenosakāmas rases vīrieti, kam bija pievienots teksts: “Tu nekad nebūsi īrs!”

Žurnālisti atzīmēja, ka, iespējams, šī incidenta dēļ šoreiz konferenču centra apkaimē bija vērojams liels daudzums likumsargu, taču nekādi jauni incidenti nenotika.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru