“Nervu sabrukums, parādos “līdz ausīm!” No cietuma izlaists Kokneses kokaīna lietā iesaistītais

Foto – Valsts policija

Gada sākumā Kokneses “Mazkārklu” garāžu kompleksu ieskāva balts sniegs, bet saimniecības iekšpusē atradās tikpat balts pulveris, proti, rekordlielā kokaīna krava, ko konfiscē policija. Šobrīd redzam, ka pie garāžām ir nopļauta zāle, garāžas durvis ir vaļā – tātad, te atkal valda dzīvība, vēsta portāls “skaties.lv”, atsaucoties uz raidījumu “Bez Tabu”.

Iepretim vārtiem novietota tā pati “Saab” automašīna, kas vēl janvāra vidū slēpās zem biezās sniega segas. Bet garāžas vārti nu ir atsvabināti no likumsargu drošības uzlīmes.

Garāžā Bez Tabu izdodas sastapt pašu saimnieku Andri Elstu, kurš ir viens no aizturētajiem janvārī īstenotajā policijas grandiozajā operācijā. “Mazkārklu” īpašnieks arī atklāj, kāpēc liktenīgajā dienā ieradies garāžā – gribējis izslēgt akumulatoru, kas pieslēgts uzlādēšanas ierīcei.

Andris parāda izkusušo akumulatoru, to policija tā arī neļāva atslēgt no strāvas. Koknesietis arī pārdzīvo par to, ka pārāk uzticējies un ļāvis izmantot viņa garāžu. Pēc mirkļa “Mazkārklu” saimnieks aizved uz vietu, kur atradās banānu kastes – stāvgrūdām pilnas ar kokaīna ķieģeļiem.

Koknesietis pēc aizturēšanas drīz vien nokļūst Valsts policijas izolatorā pēc tam – arī Rīgas Centrālcietumā. Pēc vairākiem mēnešiem “Mazkārklu” saimnieks nu ir uz pa pusei brīvām kājām – katru nedēļu jāatskaitās policijai, nedrīkst arī izbraukt no valsts.

“Desmit ”sutkas” [diennaktis] mani turēja Gaujas ielā, ”septītajās debesīs”. Fantastiska vieta, kur tev gaismas nav visas 24 stundas un ventilators vālē pilnu jaudu, tev gulēt nekā. Un dakteris atnāk, pa lodziņu tev pulsu patausta, ka tu vēl esi ”silts”. Nu, jā, man secināja pēc tam nervu sabrukumu. Pēc kaut kādām četrām, piecām dienām, ka tu vairs nesaproti – rīts vai vakars, ka tev visi notikumi ir sabiruši vienā maisā, ka tu esi tā kā ar vāli apsists, ka tu neko nevari sasiet kopā, nesaproti, kas ar tevi notiek. Nu, tādas ”normālas” izjūtas,” atminas Andris.

Izmeklēšanas laikā Andris atrod advokātu, kurš jau ar garāžā izvietoto video novērošanas kameru ierakstu palīdzību atsvabina koknesieti no ieslodzījuma vietas. Andris uzskata, ja nebūtu kameru, vēl tagad uz debesīm lūkotos caur restēm. Tikmēr aizturētais krustdēls Edgars Elsts no cietuma izlaists ātrāk. Viņam gan ļauts atstāt Latviju, kas arī izdarīts – Edgars pelna naudu Holandē. Tā būs nepieciešama, jo izmeklēšanas laikā Elsti aizņemas vairākus tūkstošus eiro.

“Parādi līdz ausīm, kamēr visus tos izdevumus atmaksās. Kas mums par to visu, kas mums atgriezīs to? Visi saka – nu, ko tu tur… laimīgs ārā sprucis, neceri jau neko, kas tev kāds kaut ko… Vai tā ir pareizi, es nezinu,” turpina Andris.

“Mazkārklu” saimnieks un vērienīgajā kokaīna lietā aizdomās turētais Andris Elsts vien piebilst, ka nezina, kā turpmāk savilkt galus kopā. “Kaut kā jau jāizdzīvo!” nopūšas narkotiku kontrabandā ierautais koknesietis.

Kokneses kokaīna lieta vēl nav beigusies. Kuri tad beigu beigās izrādīsies vainīgie – to pateiks izmeklētāji. Līdz šim aizturētas astoņas personas, no kurām trīs vēl atrodas apcietinājumā. Tikmēr viena persona tā arī nav notverta un ir izsludināta meklēšanā.

Valsts policija Bez Tabu norāda, ka attiecībā par šo kriminālprocesu, aizdomās turēto skaits nav mainījies kopš iepriekš sniegtās informācijas. “Aktīva izmeklēšana turpinās, tiek veiktas visas nepieciešamās darbības un šobrīd izmeklēšanas interesēs plašākus komentārus atturamies sniegt. Tiklīdz būs publiski sniedzama informācija par virzību šajā izmeklēšanā, tā to sniegsim,” teikts likumsargu paziņojumā.

Avots: www.skaties.lv

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru