Pagarini dzīvi: 8 produkti kuriem jābūt ikdienas uzturā

Spināti

spinati

Spināti – barības vielu noliktava. Tajos ir daudz vitamīnu un minerālvielu: selēns, kalcijs, magnijs, mangāns, varš, nātrijs, cinks, kālijs, fosfors, vitamīni B, PP, A, E, C un citi. Svarīgākā  īpašība – spināti stimulē aizkuņģa dziedzera un zarnu darbību. Spināti ir diētisks produkts, tāpēc  to var droši iekļaut uzturā, ja ievērojat diētu. Tas ir arī vērtīgs olbaltumvielu avots, kas palīdz veidot veselīgu, tonizētu un elastīgu ķermeni. Turklāt, spināti novērš sirds un asinsvadu sistēmas slimības un pasargā no samazināta libido. Kā ēst spinātus? Protams, pievienojiet tos citiem dārzeņiem un ne tikai salātiem. Turklāt, tie lieliski sader arī ar olām. Jūs varat pievienot spinātus picai vai gaļas marinādei. Dienas deva  ir 1 tase svaigu vai 1/2 glāze vārītu spinātu.

Mellenes

mellenes

Mellenes tiek uzskatītas par vienu no galvenajiem mūsdienīgajiem superēdieniem. Un tā nav nejaušība. Ogas satur svarīgus vitamīnu, organiskās skābes, miecvielas, gaistošas, ēteriskās eļļas. Tās ir arī vērtīgs antioksidantu avots. Mellenes stiprina imūnsistēmu un paaugstina organisma aizsargspējas. Tās palīdz uzlabot redzi, uzlabo atmiņu un novērš šūnu novecošanos. Regulāra melleņu lietošana uztura palīdz novērst risku saslimt ar vēzi, diabētu. Katru dienu vajadzētu apēst 1 glāze svaigu ogu vai 1/2 tasi saldētu vai kaltētu melleņu.

Valrieksti

valrieksti

Valriekstus vajadzētu obligāti iekļaut savā uzturā. Tie satur polinepiesātinātās taukskābes omega-3. Tie uzlabo sirds un asinsvadu sistēmu, stiprina imūnsistēmu, stimulē garīgo aktivitāti, palīdz samazināt kaitīgo holesterīna līmeni asinīs. Valrieksti satur arī daudz olbaltumvielu, polifenolus un antioksidantus. Tas ir efektīvs pretiekaisuma līdzeklis un iedarbojas nomierinoši. Ja jūs pamanāt depresijas simptomus, atbrīvoties no tiem ar  pāris valriekstiem.

Burkāni

burkani

Oranžie burkāni –  vēl viens superēdiens. Tas ir vērtīgs beta-karotīna avots, kas spēlē nozīmīgu lomu vielmaiņas procesos cilvēka organismā. Beta-karotīns ir absolūti nepieciešams, lai iegūtu skaistus matus, matētu ādu un stiprus nagus. Burkāni ir klasificēti kā dabas antioksidants, kas palīdz organismam pretoties vides piesārņojumam un infekcijām. Burkānus bieži izmanto medicīniskiem mērķiem. Tas palīdz cīnīties ar bronhītu, anēmiju, dažādām ādas un sirds un asinsvadu slimībām. Šī sakne palīdz uzturēt asu redzi un spēcīgus zobus. Pus glāze dienā būtu pietiekami, lai piesātinātu organismu ar nepieciešamajām barības vielām.

Jogurts

jogurts

Šeit domāts jogurts bez piedevām,  jo, kā mēs zinām, šāds produkts ir ļoti noderīgs un barojošs. Tas satur tikai labvēlīgās baktērijas, kas nokļūst cilvēka organismā un palīdz cīnīties ar vides nelabvēlīgo ietekmi. Tādējādi, dabīgais jogurts stiprina imūnsistēmu, cīnās ar vēzi agrīnā stadijā un uzlabo zarnu un gremošanas sistēmu. Turklāt, tas ir vērtīgs kalcija avots, kas ir būtiski spēcīgiem zobiem un kauliem. Kā dabisks papildinājums saldam jogurtam var kalpot visas ogas un augļi, medus, rieksti, žāvēti augļi un musli. Eksperimentējiet un padariet jūsu jogurtu vēl noderīgāku. Kad gatavojiet kokteiļus, aizstājiet pienu ar jogurtu.

Tomāti

tomats

Tomātus visi pazīst kopš bērnības – šis dārzenis ir ļoti populārs visā pasaulē. Tomāti satur daudz vitamīnu un minerālvielu, kā arī dabiskos antioksidantus. Tie stiprina imūnsistēmu, tiem ir pacilājoša, pozitīva ietekme uz sirdi, plaušām un zarnu sistēmu. Tomāti palīdz cīnīties pret vēzi. Par šo svarīgo funkciju rūpējas likopēns, kas šajā produktā atrodams lielos daudzumos. Lai likopēns labāk uzsūktos organismā, tam ir nepieciešamas  taukvielas, tāpēc  pagatavojiet tomātu salātus ar augu eļļu. Starp citu, pretēji plaši izplatītam uzskatam, tomāti ar gurķiem nav laba kombinācija. Gurķu sastāvā ir ferments, kas iznīcina askorbīnskābi, kas tomātos  ir vērtīgs vitamīna C avots.

Auzu pārslas

auzas

Ja jūs vēlaties, lai būtu laba veselība, auzu pārslas uzturā ir obligātas. Auzas palīdz pazemināt cukura un holesterīna līmeni asinīs. Tas ir vērtīgs vitamīnu B, E, K, PP un minerālvielu  dzelzs, magnija, mangāna, fosfora, joda, fluora, sēra, kalcija, kālija avots. Tās visas ir nepieciešamas organisma normālai funkcionēšanai. Auzas – diētisks produkts, ko var ēst bez jebkāda kaitējuma vidukļa slaidumam. Gluži pretēji, putra uz ūdens bāzes uzlabo gremošanas sistēmu un vielmaiņu, kas palīdz ātrāk samazināt lieko svaru. Auzas ilgi saglabā sāta sajūtu. Galvenais neizvēlieties ātri pagatavojamās pārslas vai auzu miltus.

Melnās pupiņas

pupas

Vēl viens superēdiens, ko iekļaut savā uzturā. Tāpat kā visi pākšaugi, šis produkts ir bagāts ar vitamīnu B, kas pozitīvi ietekmē gremošanas sistēmu. Tas ir arī vērtīgs olbaltumvielu avots, kas ir ļoti līdzīgs dzīvnieku olbaltumvielām. Tomēr melnās pupas tiek vieglāk sašķeltas un neapgrūtina kuņģi. Melnās pupas labvēlīgi ietekmē  sirds un asinsvadu sistēmu un novērš holesterīna nogulsnēšanos asinīs. Regulāra šī produkta lietošana samazina risku saslimt ar vēzi,  īpaši resnās zarnas vēzi.

Pievienot komentāru