Par piemiņu no viesnīcas: ko drīkst ņemt līdzi no viesnīcas istabiņas

Jūs varat kolekcionēt dažādus priekšmetus – markas, nozīmītes, šķiltavas, etiķetes un citus priekšmetus. Bet kāds kolekcionē piemiņas lietas no apmeklētajām viesnīcām – čības, dvieļus, pildspalvas. Taču, lai neiekultos nepatikšanās par zādzību, ir noderīgi zināt, ko patiesībā drīkst ņemt līdzi no viesnīcas istabiņas!

Attiecībā uz viesnīcām ir interesants deviņu “S” likums, ko var viegli atcerēties. Bet tas darbojas, ja esat uz “tu” ar angļu valodu. Tas attiecas uz priekšmetiem, kurus var ņemt sev līdzi divu iemeslu dēļ: tie ir paredzēti vienreizējai lietošanai vai reklāmai. Starp tiem:

Soap- ziepes
Shampoo- šampūns
Shower gel- dušas želeja
Shower cap – dušas cepurīte
Sewing kit – šūšanas komplekts (adatas ar diegiem)
Stationery – kancelejas preces (pildspalva, piezīmju blociņš)
Shoe Shine Kits – apavu kopšanas komplekts
Slippers- čības.

Šajā sarakstā varat iekļaut salvetes ar viesnīcas logotipu un nelielas dāvaniņas, piemēram, kafija, krējums, cukura nūjiņas. Visus priekšmetus, kas paredzēti lietošanai “šeit un tagad”, droši var ņemt. Un neaizmirstiet pastāstīt saviem draugiem par savu brīnišķīgo atvaļinājumu, kad viņi jautā: “No kurienes tev šitāda pildspalva?” Galu galā, tieši šim mērķim tās tika īpaši izgatavotas un atļautas ņemt līdzi!

Dažās viesnīcās ir savi uzskati par dāvanām viesiem. Piemēram, jūs varat nopirkt no viņiem vienkāršu pludmales maisiņu, nevis vienkārši būt pārliecināt, ka jūs to varat paņemt, lai popularizētu viesnīcas logotipu tuvākajā lielveikalā. Ja jūs vēlaties par atmiņu paņemt oriģinālo izkārtni “Netraucēt” vai “Lūdzu, uzkopt!”, jums jāpārliecinās pie darbiniekiem, vai drīkstat tā rīkoties. Tas pats attiecas uz jautājumu par veļas maisiņiem, ja arī tie jums iepatikušies. Esiet kulturāls cilvēks.

Bet galvenās viesnīcnieku galvas sāpes sagādā nozagti dvieļi un peldmēteļi. Gada laikā tie var sasniegt pat desmitiem tūkstošu vienību! Tāpēc pēdējās minūtēs pirms aizbraukšanas nesteidziet atrast brīvu vietu čemodānā priekš dvieļa, kā arī glāzes, matu fēna, grāmatas…

Mācieties atšķirt suvenīrus no zādzības!

©TOPRAKSTI.LV / AVOTS: fabiosa.com

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru