Pētījumā noskaidroti TOP pieci inovatīvākie finanšu pakalpojumi

Foto – Pixabay

Latvijas iedzīvotāji, vērtējot valsts un privātā sektora spēju ieviest inovācijas, atzinuši, ka trīs no TOP pieciem veiksmīgākajiem inovatīvajiem pakalpojumiem ir īstenoti tieši finanšu sektorā, liecina bankas “Citadele” un tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS veiktais pētījums.

Aptaujā noskaidrots, ka topa pirmajā vietā ierindojas vienotie valsts e-pakalpojumi jeb portāls latvija.lv, kuru novērtējuši 55,3% respondentu. Otrajā un trešajā vietā ir finanšu sektora pakalpojumi, attiecīgi 42,7% aptaujāto pozitīvi novērtējuši iespēju autorizēties un veikt maksājumus internetbankā ar mobilo lietotni, un trešajā vietā 38,4% respondentu ierindojuši iespēju tirdzniecības vietās norēķināties ar bezkontaktu karti.

Savukārt ceturtajā vietā pēc aptaujas dalībnieku vērtējuma ierindojas e-klase (35,1%), bet piektajā – zibmaksājumi (29%).

Pētījums rāda, ka katrai vecuma grupai un arī dzimumam ir nedaudz atšķirīgs vērtējums un izteiktā atzinība par vienu vai otru ieviesto inovāciju valsts vai privātajā sektorā.

“Piemēram, bezkontakta maksājuma iespēju par veiksmīgāko inovāciju pakalpojumu jomā visvairāk jeb 54% no visiem aptaujātajiem atzinuši tieši jaunieši vecumā no 18 līdz 24 gadiem. Tas vēlreiz apliecina, ka šīs paaudzes cilvēki ikdienas norēķinos viegli pieņem jauninājumus, kas atvieglo ikdienas dzīvi,” papildina bankas “Citadele” E-biznesa daļas vadītājs Mārtiņš Bērziņš.

Savukārt interneta portālu latvija.lv, kurā iedzīvotāji var tiešsaistē izmantot virkni e-pakalpojumu, novērtējuši iedzīvotāji vecumā no 55 līdz 63 gadiem (64%), bet elektronisko skolvadības sistēmu e-klasi kā lielisku inovāciju, kas atvieglo ikdienas dzīvi un ļauj sekot līdzi savas atvases sekmēm un norisēm mācību iestādē, augstāk vērtē sievietes (44%) pretstatā 25% vīriešu.

Taujāti par sektoru, kurš iedzīvotāju skatījumā ievieš inovācijas visveiksmīgāk, līderos izvirzījies finanšu sektors (38,4%), otrajā vietā ierindojas tirdzniecības sektors – 13%, bet trešo vietu ieņem pakalpojumu sniedzēja sektors – 11,7%.

Pozitīvi, ka kopumā aptaujātie Latvijas iedzīvotāji ir augstās domās par pašmāju uzņēmēju spēju ieviest inovācijas, un to atzinīgi novērtējuši 38,8% respondentu. Savukārt valsts iestāžu veikumu un to iespējas iet kopsolī ar inovācijām pozitīvi vērtē 19,8% pētījuma dalībnieku.

Pētījumu veica banka “Citadele” un tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS, aptaujājot 1005 respondentus visā Latvijā.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru