Zinātnieki ir nonākuši pie secinājuma, ka būt atraitnei var būt labāk veselībai, jo šādas sievietes stress ietekmē mazāk kā precētās!
Psiholoģijas doktore Katerina Travisana no Padujas universitātes saka, ka sievas esamība vecumdienās vīriešiem dod lielas priekšrocības attiecībā uz mājsaimniecību un veselību, taču sievietes “visdrīzāk izjūt stresu un uzskata, ka viņu loma laulībā ir ierobežojoša un nomācoša”.
“Tā kā sievietēm ir ilgāks dzīves ilgums nekā vīriešiem, daudzas sievas vecumdienās cieš no rūpju nastas, jo viņām bieži vien ir jārūpējas par savu vīru visas dzīves garumā.” apgalvo psiholoģijas doktore.
Citā pētījumā tika konstatēts, ka pat jaunām sievietēm vīrieši izraisa lielāku stresu un pieprasa vairāk rūpju nekā bērni!
Izrādās, ka daudzām sievietēm laulība prasa tik pat daudz pūļu, kā būšana par mammu. Kā izrādās, vidēji mātes novērtē ģimenes dzīves izraisīto stresa līmeni uz 8,5 no 10. Turklāt 46% sieviešu, kas piedalījās šajā pētījumā, apgalvoja, ka viņu vīri viņām rada vairāk problēmu nekā mazi bērni!
Lūk, aptaujas rezultātu kopsavilkums:
- 75% precēto sieviešu apgalvo, ka lielākā daļa no atbildības par audzināšanu un rūpēm par bērnu balstās vienīgi uz viņu pleciem;
- 20% no jaunajām māmiņām saka, ka galvenais stres iemesls ir vīra atbalsta trūkums;
- gandrīz visas sievietes intervētajiem apgalvoja, ka vairumā gadījumu viņu stress ir rezultāts laika trūkumam, ko izraisa rūpes par māju un saimniecību.
Turklāt zinātnieki no Padujas Universitātes konstatēja, ka vīru veselība pēc sievas nāves kļūst sliktāka, bet, kad sievietes zaudē savu vīru, viņas faktiski kļūst veselīgākas un vieglāk tiek galā ar depresiju un stresu. Pētniekiem ir aizdomas, ka tas ir saistīts ar faktu, ka vīrieši mēdz vairāk paļauties uz savām laulātajām partnerēm, nevis otrādi.
Precētajām sievietēm zinātnieki iesaka vienmēr atcerēties, ka laulātajiem ir jābūt vienlīdzīgiem partneriem. Tāpēc pārliecinieties, ka jūs laiku sev veltat tik pat daudz kā rūpējoties par savu vīru.
©TOPRAKSTI.LV / AVOTS: fabiosa.com