Vasara nav aiz kalniem! 4 izcili vingrinājumi, lai atbrīvotos no taukiem vēdera lejas daļā.

Cīņa ar “riepiņu” vēdera lejasdaļā ir diezgan sarežģīts uzdevums pat cilvēkiem, kas iesaistīti sportā un fitnesā. Meitenes no visām pasaules malām meklē efektīvus vingrinājumus, kas palīdzēs iegūt loloto slaido vēderu. Vispirms apskatīsim, ko nozīmē šī “riepiņa” apakšējā vēdera daļā.

Tauku slānis ir visbiežākais šīs problēmas cēlonis. Ķermeņa tauki ir dīvaina lieta, jo tos nevar uztrenēt kā muskuļus. Sadedzināt taukus specifiskās ķermeņa zonās ir ļoti grūti, jo bieži vien organisms pats izlemj, kurā zonā sadedzināt liekās kalorijas. It īpaši tas attiecas uz sievietēm.

Hormonālas sistēmas īpatnību dēļ sievietēm ir tendence uzkrāt taukus apakšējā vēdera rajonā. Tāpēc ir nepieciešami ne tikai fiziski vingrinājumi, bet arī kontrolēts uzturs, lai saglabātu formu.

Vēdera preses vājums ir vēl viens iespējamais iemesls, kāpēc vēders nav formā. Vēdera šķērsmuskuļi veic korsetes funkciju un padara mūs slaidas. Izrādās, ka ierastie vēdera muskuļu vingrinājumi lielākā mērā ietekmē augšējo vēderpreses daļu, bet šķērseniskie muskuļi paliek gandrīz bez vingrinājumiem.

Šeit ir daži vingrinājumi zemādas tauku dedzināšanai. Pēc to ieviešanas ikdienā, rezultāti nebūs ilgi jāgaida.

1. Šķēres

Apgulieties uz grīdas, novietojiet plaukstas zem dibena un pacelt iztaisnotas kājas 15-20 cm no grīdas. Sēžamvieta ir fiksēta, muguras apakšējā daļa ir piespiesta pie grīdas. Vingrinājuma tehnika ir sekojoša: labā kāja paralēli grīdai, pārvietojas pa kreisi, un vienlaicīgi ar to kreisā kāja pārvietojas pa labi. Veiciet 4 piegājienus pa 15 reizēm.

2. Velosipēds

Apgulieties uz muguras, jostasvieta ir piespiesta pie grīdas. Paceliet ķermeņa augšdaļu (līdz lāpstiņu līmenim) un kājas. Vingrinājuma tehnika ir pārmaiņus pievilkt ceļgalus pie galvas, vienlaikus radot imitāciju braukšanai ar velosipēdu. Vienlaikus ar kāju kustībām notiek sānu pagriešana: kreisais ceļgals pieskaras labajam elkonim, labais ceļgals – kreisajam elkonim. Veiciet 3 piegājienus pa 60 sekundēm.

3. Kāju pacelšana

Nogulieties uz muguras, jostas daļa ir maksimāli piespiesta grīdai, rokas gar sāniem, kājas nedaudz saliektas ceļos. Vingrinājuma metode ir abu kāju sinhrona pacelšana uz augšu (kājas saspiestas kopā ceļa locītavu un potīšu daļā). Koncentrējieties uz vēdera muskuļu kontrakciju. Veiciet 4 piegājienus pa 15 reizēm.

4. Balansēšana

Šis vingrinājums daudzus gadus tiek uzskatīts par vienu no visefektīvākajiem vēdera muskuļu trenēšanai. Ir nepieciešams ieņemt stabilu pozīciju: galva skatās grīdā (vingrošanas paklājā), grīdai pieskaras tikai apakšdelmi un pēdu pirkstgali. Turiet muguru taisni, kājas iztaisnotas. Šajā pozīcijā ķermenim jānoturas, koncentrējoties uz vēdera muskuļu spriedzi. Veiciet 3 piegājienus pa 30-60 sekundēm.

©TOPRAKSTI.LV / AVOTS: fabiosa.com

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru