Traģiska diennakts: ugunsgrēkos gājuši bojā seši cilvēki

Foto – Pixabay

Rīga, 23.janv., LETA. Aizvadītajā diennaktī Latvijā reģistrēti 12 ugunsgrēki, kuros gājuši bojā seši cilvēki, aģentūra LETA uzzināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

VUGD pārstāve Agrita Vītola aģentūru LETA informēja, ka aizvadīta traģiskiem notikumiem piepildīta diennakts – ugunsnelaimēs Ludzā, Rīgā, Rēzeknes un Vecpiebalgas novados gāja bojā kopumā seši cilvēki.

Vakar plkst.12.27 VUGD saņēma izsaukumu Ludzā, kur no dzīvojamās mājas logiem cēlās dūmi. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji konstatēja, ka vienstāva koka dzīvojamā mājā, guļamistabā, deg mēbeles un sadzīves mantas, sienas un griestu pārsegums kopumā 40 kvadrātmetru platībā. Notikuma vietā pie guļamistabas durvīm tika atrasts cilvēks, kurš bija gājis bojā. Dzīvojamā māja nebija aprīkota ar dūmu detektoru un ugunsdzēsības aparātu.

Plkst.16.21 ugunsdzēsēji steidzās uz izsaukumu Rīgā, kur dega pamesta ēka. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka neapsaimniekotā vienstāva mūra ēkā ar atklātu liesmu deg sadzīves priekšmeti 30 kvadrātmetru platībā. Ugunsgrēkā gāja bojā viens cilvēks. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējies viens cilvēks, kurš bija cietis ugunsgrēkā un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem.

Plkst.21.28 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Rēzeknes novadā, kur no dzīvojamās mājas jumta nāca dūmi. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg vienstāva koka dzīvojamā māja 120 kvadrātmetru platībā, turklāt ēkas jumts jau bija iebrucis. Veicot dzēšanas darbus, ēkā tika atrasti trīs bojāgājuši cilvēki. Plkst. 2.49 ugunsgrēks tika likvidēts. Arī šī ēka nebija aprīkota ar dūmu detektoru un ugunsdzēsības aparātu.

Plkst. 21.47 tika saņemts izsaukums uz Vecpiebalgas novadu, kur saskaņā ar sākotnējo informāciju dega kūts. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka deg pusotrstāva mūra ēkā izbūvēta istaba 60 kvadrātmetru platībā un izveidojies stiprs piedūmojums. Ugunsdzēsēji no piedūmotās ēkas iznesa vienu cilvēku, kuram mediķi konstatēja nāvi.

Kopumā šajā gadā ugunsgrēkos Latvijā jau ir gājuši bojā 11, bet cietuši – 16 cilvēki.

Iespējams, ugunsnelaimēs bojāgājušo cilvēku dzīvības tiktu glābtas, ja ēkās būtu uzstādīti dūmu detektori, sacīja Vītola. Šīs ierīces obligāti jāuzstāda dzīvokļos un dzīvojamās mājās un ieteicams uzstādīt arī citās dzīvošanai pielāgotās būvēs – dārza mājās vai, piemēram, istabās, kas izbūvētas saimniecības ēkās.

Tāpēc Vītola atgādināja, ka jāuzstāda mājokļos dūmu detektorus, kas ar skaļu skaņas signālu vēstīs par telpās izveidojušos sadūmojumu, lai varētu laikus evakuēties no bīstamās vides un izsaukt ugunsdzēsējus glābējus.

Aizvadītajā diennaktī VUGD darbinieki 25 reizes devušies palīgā iedzīvotājiem glābšanas darbos, bet seši izsaukumi novērtēti kā maldinājumi.

loading...

Pievienot komentāru