Vetārsts atklāj, kāpēc nevajadzētu bučoties ar mājas mīluli

Ja jums ir mājdzīvnieks (it īpaši, ja tas ir suns), jūs saprotat, cik grūti ir pretoties šo mājas mīluļu mīlestības izpausmēm. Viņi ir tik gudri un burvīgi, ka vienkārši rodas vēlme viņus sabučot. Taču tas galīgi nav ieteicams, un, lūk, kāpēc!

Pat ja tavs kaķis nekad neiziet no mājas, un tu nomazgāji savu suni pēc katras pastaigas- nav absolūtas pārliecības, ka dzīvnieki ir pilnīgi veseli. Vienkārši padomājiet par to, cik baktēriju ir uz suņa purna, jo viņš vienmēr kaut ko uz ielas apošņā.

Londonas virusoloģijas un bakterioloģijas profesors Džons Oksfords saka: “Tas nav tikai par siekalām. Suņi pavada pusi savas dzīves apostot atkritumus dažādās vietās vai suņu ekskrementus, tāpēc viņu purns ir pilns ar baktērijām, vīrusiem un visu veidu mikrobiem.”

Ārsti brīdina, ka ir vairāk nekā simts slimību, kuras mājdzīvnieku var nodot īpašniekam. Dzīvnieku infekcijas var būt ļoti bīstamas cilvēkiem. Lielākā daļa no tiem dzīvniekam var būt asimptomātiski, bet izraisīt nopietnas sekas cilvēkam. Pat tīršķirnes dzīvnieki, kas nopirkti no uzticamiem cilvēkiem, var būt inficēti ar intrauterīnām infekcijām.

Kāpēc būtu jāizvairās bučot savu mājdzīvnieku? Papildus tārpiem un banālām zarnu trakta infekcijām, no mājdzīvnieka jūs varat saņemt daudz nopietnu slimību.

5 biežāk sastopamās slimības

Toksoplazmoze

Šī slimība visbiežāk tiek nodota cilvēkiem no kaķiem. Tā ir parazitārā slimība, kas ietekmē nervu sistēmu, muskuļus, acis un citus iekšējos orgānus. Īpaši bīstama toksoplazmoze grūtniecēm, jo tā var izraisīt augļa mutācijas, kas nav savienojamas ar dzīvību.

Cirpējēde

Ja sunim vai kaķim ir cirpējēde, tad pēc nobučošanas tā tiks nodota jums vai jūsu bērnam. Tā ir sēnīšu slimība, kas izpaužas kā sarkani plankumi uz ādas. Tā ļoti labi pakļaujas ārstēšanai, bet joprojām tā ir ļoti nepatīkama slimība.

Felinoze

Tā saucamā kaķu skrāpējumu slimība. Baktērijas, kas atrodas siekalās un dzīvnieka ādā, tiek nodotas cilvēkam ieskrāpējot vai saskaroties ar gļotādu. Tā izraisa drudzi, akūtu intoksikāciju, izsitumus, alerģiskas reakcijas un limfmezglu iekaisumu.

Ornitoze

Šī slimība visbiežāk tiek nodota cilvēkam no papagaiļiem vai kanārijiem. Izraisošais faktors ir hlamīdijas, kas nonāk elpceļos un ietekmē plaušas un centrālo nervu sistēmu. Bieži vien tā izraisa pneimoniju un pat meningītu.

Periodontīts

Šo slimību visbiežāk pārnēsā suņi, bet cilvēkam tas tiek nodots kopā ar dzīvnieku siekalām. Tas izraisa smaganu asiņošanu, zobu sāpes un pat zobu izkrišanu.

Šīs iespējamās slimības nav iemesls, lai izolētu dzīvnieku no bērniem vai pārtrauktu spēlēties ar mājdzīvnieku, jums vienkārši ir jāievēro daži higiēnas noteikumi.

  • Neskūpstiet dzīvniekus un neļaujiet viņiem laizīt jums seju.
  • Nebaro dzīvniekus no traukiem, kurus jūs lietojat pats.
  • Iemāciet sev un bērniem nomazgāt rokas pēc katra kontakta ar dzīvniekiem.
  • Regulāri mazgājiet mīļdzīvnieku un sekojiet viņa trauku un kastītes tīrībai.
  • Laiku pa laikam atrādiet dzīvnieku veterinārārstam.

Mājdzīvnieki ir jauki, viņiem ir tik daudz mīlestības un maiguma pret saviem saimniekiem. Nevajadzētu pilnībā atteikties no jebkāda kontakta ar dzīvnieku, jums vienkārši ir jābūt nedaudz uzmanīgākam. Ja jūs ievērojat šos mazos noteikumus, varat izvairīties no visām iepriekšminētajām veselības problēmām. Veselību jums un jūsu mājdzīvniekiem!

©TOPRAKSTI.LV / AVOTS: takprosto.cc

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru