VID darbiniece, kuras vīrs darbojās PVN izkrāpēju grupējumā, izbeigusi darba attiecības ar dienestu

Foto – Pixabay

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbiniece, kuras vīrs darbojās pievienotās vērtības nodokļa (PVN) izkrāpēju un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizētāju grupējumā, izbeigusi darba attiecības ar dienestu, aģentūru LETA informēja VID.

Tāpat piektdien tiesa lēmusi diviem aizdomās turētajiem grupējuma dalībniekiem noteikt drošības līdzekli – apcietinājumu.

VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktors Kaspars Podiņš piektdien žurnālistiem sacīja, ka darba attiecības izbeigusī VID darbiniece bijusi vienas VID daļas vadītāja.

Podiņš gan pauda cerību, ka šī darbiniece nevarētu būt bijusi iesaistīta grupējuma darbībā. “Iestādei radās reputācijas riski, tā bija darbinieces izvēle iesniegt atlūgumu,” viņš skaidroja.

Jau ziņots, ka noziedzīgais grupējums darbojās laika posmā no 2017.gada janvāra līdz 2019.gada augustam. Iesaistītie izvairījās no PVN nomaksas, kā arī legalizēja noziedzīgi iegūtus finanšu līdzekļus, tādējādi nodarot valsts budžetam zaudējumus 645 784 eiro apmērā.

Podiņš pieļāva iespēju, ka turpmākās izmeklēšanas laikā, izanalizējot iegūtos pierādījumus, nodarīto zaudējumu summa varētu palielināties.

Veicot virkni izmeklēšanas un operatīvo darbību noskaidrots, ka savstarpēji saistītas personas bija izveidojušas uzņēmumu darījumu ķēdes. Noziedzīgais nodarījums realizēts būvniecības jomā, PVN deklarācijās iekļaujot fiktīvus darījumus par preču saņemšanu no Polijā reģistrētiem čaulu uzņēmumiem ar mērķi iegūt nedeklarētus skaidras naudas līdzekļus aplokšņu algu izmaksai. Uzņēmums bija iesaistījis nelegāli nodarbinātus Ukrainas pilsoņus.

Sāktā kriminālprocesa ietvaros VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes darbinieki sadarbībā ar VID Iekšējās drošības pārvaldi veica procesuālās darbības Rīgā un Gulbenē, tostarp astoņas kratīšanas kriminālprocesā iesaistīto personu dzīves vietās, birojos, automobiļos un grāmatvedības pakalpojumu sniedzēju birojā.

Kratīšanu laikā atrasti un izņemti kriminālprocesam nozīmīgi pierādījumi – skaidra nauda, zīmogi, internetbankas kodu kalkulatori un kodu kartes, datori, mobilie telefoni un grāmatvedības dokumenti, kā arī liels daudzums nereģistrētas munīcijas, ieroči un aptuveni četri kilogrami sprāgstvielu. Nelegāli nodarbinātajiem Ukrainas pilsoņiem izņemta izmaksātā aplokšņu alga 9000 eiro apmērā. Procesuālās darbības veiktas arī kādas VID darbinieces dzīvesvietā un darbavietā, kuras vīrs ir viens no organizētās noziedzības grupējuma dalībniekiem.

Podiņš norādīja, ka nelegāli strādājošie Ukrainas pilsoņi tikuši nodarbināti Zviedrijā. “Uzņēmums ražoja detaļas Latvijā un no tām būvēja mājas Zviedrijā,” viņš skaidroja.

Podiņš norādīja, ka kriminālprocess sākts pagājušā gada decembra sākumā. Grupējuma dalībniekiem ticis sekots ilgi un viņi tikuši aizturēti brīdī, kad Ukrainas pilsoņiem nodota nauda.

Podiņš piebilda, ka viena no aizturētajām un piektdien apcietinātajām personām ir shēmā iesaistītā būvniecības uzņēmuma valdes loceklis.

Saistībā ar organizētā noziedzīgā grupējuma darbībām sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 218.panta otrajā daļā, 195.panta otrajā daļā un 275.panta otrajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu pazīmēm.

Aizturētas divas personas, viena no kurām ir bijusi tiesāta pēc Krimināllikuma 270.panta pirmās daļas (Pretošanās varas pārstāvim un citai valsts amatpersonai) un 231.panta otrās daļas (Par huligānismu, ja to izdarījusi personu grupa vai ja tas saistīts ar miesas bojājumu nodarīšanu cietušajam vai ar mantas bojāšanu vai iznīcināšanu, vai ar pretošanos varas pārstāvim vai personai, kura vēršas pret sabiedriskās kārtības pārkāpšanu).

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru