VIDEO: Kristīne Misāne Latvijā atgriezīsies pēc desmit dienām. Komentārs par Līderības likumu

Kadrs no video

Kristīnes Misānes māsa Mārīte Batraka RīgaTV 24 raidījumā “ASAP” norādīja, ka Kristīne uz Latviju tiks nogādāta 10-12 dienu laikā.

Informāciju sagatavoja Jānis Janovskis “Certified Business && Life coach”

Vārds līderība latviešu valodā ir daudz apspēlēts, pārprasts un izvazāts, liekas, ka esam zaudējuši saikni starp šī vārda patieso būtību un daudzām definīcijām. Iedomājos, ka vārētu kā piemēru ņemt saspīlējušas un sabiedrībā plaši zināmas situācijas, lai aprakstītu, ko nozīmē līderība. Lūk, Kristīnes Misānes lieta.

Apskatīsim to no trim līderības skatpunktiem: Ietekmes likums, Procesa likums, Uzvaras likums.

Sāksim ar pirmo – “Ietekmes likums”. Kā raksta Džons Maksvels: “Vadība ir ietekme, nekas vairāk vai mazāk.” Kristīne un viņas ģimene ar savu neatlaidīgo darbu ir atstājusi ietekmi uz visu Latvijas sabiedrību. Jautājums, kā? Notikumi, kas noveda pie Kristīnes apcietināšanas, droši vien ir sākušies agrāk, taču pievērsīsimies 2018. gadam, kad, dodoties darba braucienā uz Mozambiku, viņa tika aizturēta un vēlāk arī apcietināta Kopenhāgenā. Pamatojums tam bija Interpola izdots orderis.

Lieta vienkārša, nestrīdos vai viņa vainīga vai nē, taču… Viņai draud izdošana Dienvidāfrikai, potenciāli 15 – 18 gadu cietumsods. Negribu būtu pārāk skeptisks, taču šīs valsts cietumi un tiesu sistēma nav tā…

Atsaucu atmiņā Nelsona Mandelas dzīves stāstu. Kristīne, cik esmu sapratis, ar māsas Mārīte Batrakas palīdzību vēršas Eiropas Cilvēku tiesā. Kāpēc? Tāpēc, ka šai sievietei pietiek drosmes un saprašanas, lai izvērtētu savas iespējas Dānijas tiesā un, vēl jo vairāk, Dienvidāfrikas tiesu sistēmā. Gudrs un apdomātos solis.

Paiet gads, laikam tas ir process. Kristīne un viņas ģimene saprot, ka oficiālā – iesniegumu ceļā diez vai tiks ārā no šīm nepatikšanām, un ķeras klāt pie nākamā ietekmes ieroča – sabiedrības. Gudri, vai ne? Kas var izsaukt sabiedrības atbalstu? Mediji, prese, TV, radio, sociālie tīkli. Jāpiekrīt, ka vismaz vienu no šiem medijiem es izmantoju.

Sākas tas vienkārši – intervija TV, daži raksti portālos. Un tad sabiedrībā zināmi, ietekmīgi cilvēki, viena mazāk zināma juriste un visbeidzot mirkļa birka #SaveKristine. Neieslīgšu pārāk dziļi detaļās, redzēju arī viņas kritiķu publikācijas, kurās viņa nosaukta par viltīgu. Taču, ja tā padomā, uz ko ir spējīga vientuļa māte, kurai gatavojas uz 18 gadiem atņemt tikšanās iespējas ar bērniem? Laikam jau uz jebko, lai nepieļautu, ka viņai šādas tiesības atņem, tai skaitā arī izmantotne-procesuālos līdzekļus – medijus, presi un sabiedrību. Lūk, ietekmes piemērs. Es šeit nerunāju par viņas vainu vai nevainīgumu, runa ir par to, ko viņa dara. Otrkārt – Procesa likums. “Vadība attīstās katru dienu, nevis vienas dienas laikā!”. Tam nebūs nekāda sakara ar procesuālajām darbībām.

Iesaki šo rakstu citiem!

COMMENTS

  • <cite class="fn">Stasis</cite>

    Šeit ir divi jēdzieni. Vārdi, kuri tiek jaukti pēc to nozīmes. Līderība un liderība. Padomāsim par to.

Pievienot komentāru