VIDEO: Rīgas zoo pēc deviņu gadu pārtraukuma atkal piedzimis zebrēns. Ejam raudzībās!

Publicitātes foto

Maija otrajā sestdienā un svētdienā (šogad – 11. un 12. maijā) Rīgas zooloģiskajā dārzā jau tradicionāli tiek rīkoti Dzīvnieku ģimeņu dienas Zoodārzā pasākumi, kuru laikā īpaša uzmanība tiek pievērsta dzīvnieku ģimenēm un mazuļu audzināšanas īpatnībām.

Par šī gada “Gimeņu dienu” “īpašo viesi” nu kļuvis 7. maijā dzimušais zebrēns, kurš pirmajā pastaigā āra aplokā devās jau divu dienu vecumā jaunās mātes Danias modrā uzraudzībā.

Tēvs Zdeneks gan uz savu pirmdzimto bija spiests noskatīties caur žoga režģiem, jo bažas, ka tēva vētrainā sasveicināšanās tievkājainajam zebru puikam vēl nav pa spēkam.

Gan jāatzīst, ka zebru mazuļi ir īsti paraugbērni, jo kājās slienas uzreiz pēc piedzimšanas un mātei gatavi sekot jau pirmajā dzīves dienā.

//www.youtube.com/watch?time_continue=5&v=emv2ZhuWNM8

Rīgas zoodārza Čapmana zebru saime (tēvs un divas mātes) ir samērā jauna – sešus līdz septiņus gadus vecajiem dzīvniekiem šis ir pirmais mazulis un tāpēc vēl jo lielāks prieks, ka māte Dania nebūt nebija apmulsusi par jauno statusu un prasmīgi sāka barot savu jaundzimušo.

Diemžēl pirms deviņiem gadiem, kad Rīgas zoodārzā piedzima līdz šim pēdējais zebrēns, tas aizgāja bojā tieši mātes nevērības dēļ.

Jāpiezīmē, ka Čapmana zebras šovasar paredzēts pārvietot uz jauno “Āfrikas savannas” ekspozīciju kompleksu, kur tām būs jādala dzīves telpa ar antilopēm un žirafēm. Mazuļa piedzimšana gan pārcelšanos varētu aizkavēt, jo vecāki, citu dzīvnieku klātbūtnē var palikt nervozi un agresīvi. Bet šobrīd spriganais zebru puika gaida ciemiņus aplokos netālu no žirafu skatu laukuma.

Šajās brīvdienās, 11. un 12. maijā aicinām zoodārzā uz fotoorientēšanos. Ceļa lapu var saņemt pie ieejas vai lejupielādēt Zoodārza mājaslapā. Atpazīstot un apmeklējot attēlotās vietas, varēsiet uzzināt, kā dažādi dzīvnieki rūpējas par saviem mazuļiem.

Mazuļi huzārpērtiķiem

Tagad huzārpērtiķu saimē, kas mitinās netālu no kamieļiem, delverējas 3 ņipri mazuļi. Nu tie jau apguvuši voljēra sniegtās iespējas, draiski rotaļājas un ik pa laikam veic visnotaļ akrobātiskus trikus. Nenoskatīties!

Lauku sētā kazlēni un jēri

Lauku sētā pa diviem mazuļiem atskrējuši Romanovas šķirnes aitai Kamerūnas kazai. Līdzīgi kā zebrēns arī aitu un kazu pēcnācēji itin drīz pēc piedzimšanas slejas kājās un seko savai mātei.

Divi mazuļi purva valabijām

Ja redzat purva valabijas, kam uz vēdera ir izaugušas mazākas galvas, tad viss kārtībā! Abu ķenguru somās dzīvojas visai lieli mazuļi, kas drīzumā sāks patstāvīgās gaitas, bet pagaidām labprātāk lūkojas uz pasauli no droša patvēruma – mātes somas.

Lai Zoodārza apmeklējums būtu ģimeniskāks, Rīgas Zoodārzs, sadarbībā ar uzziņu dienestu 1188, piedāvā iespēju Dzīvnieku ģimeņu dienas Zoodārzā apmeklēt lētāk. Atliek vien izdrukāt vai uzrādīt viedtālrunī 1188 mājaslapā iegūto kuponu. Plašāk šeit: //www.rigazoo.lv/lv/aktuali/zoodarza-jaunumi/izmanto-zoodarza-ipaso-maija-piedavajumu-610

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru