Vīķe-Freiberga: Budžeta kavēšana kaitē visām nozarēm (VIDEO)

Kadrs no video

“Patlaban tiek raudzīts, kam no paredzētā budžeta noņemt, lai piepildītu mediķu budžetu, bet ir jāsaprot – lai piepildītu vienu solījumu, ir jālauž desmitiem citu, un tas ir sarežģīti,” tā par budžetā trūkstošajām finansēm mediķiem RīgaTV 24 raidījumā “Top 5” sacīja bijusī Latvijas valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Eksprezidente ar ironiju minēja, ka labs risinājums būtu, piemēram, uzurbt naftu kaut kur Kurzemē un tad teikt, ka mums ir vairāk ienākumu budžetā, nekā mēs cerējām, vai arī iekasēt vairāk nodokļus.

“Kur tad viņi to naudu meklēs? Nauda nekur nemētājas, kokos neaug. Vai varbūt viņiem ir plāns, kam konkrēti to naudu atņemt, lai mediķu prasības apmierinātu. Jo viņiem būs citiem jāatņem, ja valdības budžetā neienāk lieki ienākumi,” par valdības uzdevumiem turpina bijusī prezidente.

Savulaik tika pārdota kuģu flote, lai gūtu vairāk ienākumu, stāsta Vīķe-Freiberga, bet ko dod šī brīža gaidīšana? Ne velti valstī ir tradīcijas pieņemt budžetu. Tas tāpēc, ka visām nozarēm ir jāzina, kā plānot savu nākošā gada darbību, un ar kādiem līdzekļiem to darīt. Ja tas netiek izdarīts, tiek kaitēts visu nozaru pārstāvjiem, pārliecināta ir eksprezidente.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru