2. Pajautājiet par viņa jūtām
Periodiski uzdodot jautājumu “kā tu jūties?”, Jūs varat novērtēt, kā cilvēks spēj pārvarēt savu problēmu un piedāvāt atbilstošu palīdzību.
3. Izrādiet empātiju
Viss, kas ir nepieciešams cilvēkam, kurš ir pārcietis traģēdiju, ir atbrīvoties no negatīvām izjūtām. Tāpēc mēģiniet dalīties ar savām emocijām. Ja jums būtu līdzīga situācija, vislabāk ir pateikt no sirds: “Es tev jūtu līdzi. Es saprotu, cik grūti tev tagad ir.”
4. Palīdzi novērst domas
Nekas nav labāks par vietas maiņu. Iespējams, ka cilvēks saista savu māju ar negatīvo notikumu, kas noticis. Tāpēc piedāvā iet ar viņu pastaigā pa parku vai doties kaut kur nedēļas nogalē, lai izklaidētu negatīvās domas un nepieskartos problēmai.
5. Novērtējiet savas spējas
Dažreiz ir grūti atvēlēt cilvēkam laiku, kad pašam ir ļoti maz laika un daudz darāmā. Pajautājiet, vai draugs var pagaidīt līdz vakaram vai līdz rītdienai, kad jūs patiešām varēsiet uzklausīt un palīdzēt. Ir labāk atlikt tikšanos vai sarunu nekā ignorēt kādu, kam vajadzīga palīdzība.
6. Esi pacietīgs
Nekādā veidā neizrādiet dusmas vai agresiju. Tā jūs tikai padarīsiet visu vēl sliktāku. Pacietīgi uzklausiet viņu un ļaujiet viņam izmest visas viņa emocijas.
Nākamajā reizē, kad jums tiek lūgts atbalsts, atcerieties šos padomus. Varbūt tieši jūs spēsiet palīdzēt savam draugam.
©TOPRAKSTI.LV / AVOTS: fabiosa.com