“Esmu dusmīgs!” Ārsts Hosams Abu Meri par pandēmijas noliedzējiem

“Pēdējās dienās katastrofāla pandēmijas situācija Indijā, un attēli, ko redzam – biedējošo, traģiski, ārkārtīgi skumji. Arī pie mums Covid-19 izplatības rādītāji arvien iet uz augšu. Es personīgi no šīs pandēmijas esmu ne vien noguris kā visi pārējie, bet esmu pēdējā pusgada laikā zaudējis vairākus tuviniekus, draugus un ģimenes locekļus Covid dēļ – viņi bija dažāda vecuma gan seniori, gan jauni cilvēki,” Facebook raksta ārsts Hosams Abu Meri.

“Runājot ar kolēģiem, kas strādā gan Covid, gan reanimācijas nodaļās, redzu, ka mūsu slimnīcās ir arvien vairāk smagu un ļoti smagu pacientu. Es vairs nevaru pieņemt sociālajos tīklos cilvēkus, kas vēl šaubās un noliedz šo slimību. Tie ir gan ieraksti, gan rāmīši ar uzrakstiem – StopFakePandemic un tamlīdzīgi… Šīs briesmīgās slimības noliedzējiem piedāvāšu vismaz kautrēties – cieniet, lūdzu, jau mirušos cilvēkus, tos, kuri ir slimnīcās smagā stāvoklī un izdegušos mediķus! Vēl piedāvāšu – vislabāk PAKLUSĒT!”

Demokrātija nozīmē cienīt vienam otra viedokli. Bet noliegt faktus un ņirgāties par mirušajiem un no slimības cietušajiem, -tā nav nekāda demokrātija, tas ir nepiedodams pārkāpums.Vēl vairāk esmu pārsteigts, ka ir atsevišķi politiķi, ne mediķi, un citi cilvēki, kas komentē un maldina sabiedrību gan par Covid izplatību, gan par vakcināciju.

Katram ir tiesības vakcinēties vai nevakcinēties, kā nu viņš to grib. BET – lūdzu, tie, kas ir pret vakcināciju, nevajag ražot aplamas, melīgas, absurdas un zinātniski nepamatotas ziņas un mēģināt ietekmēt tos cilvēkus, kuri vēl nav izlēmuši.

Zinātne pierāda, ka vakcinācija ir vislabākais, būtībā vienīgais risinājums šīs pandēmijas likvidēšanai – tā ne vien samazinās saslimstība un mirstība, bet arī pierādīts, ka vakcīna ļoti lielā mērā aptur vīrusa transmisiju.

Aicinu katru, kas vēlas vakcinēties jau no šodienas pieteikties potei manavakcina.lv vai pa telefonu 8989. Aicinu būt pacietīgiem, ja īslaicīgi sistēma uzkaras un nedarbojas, vienkārši pamēģiniet pēc brīža.

Šobrīd un tuvākajā laikā būs gana daudz vakcīnu, lai pietiktu visiem. Jāizdara vien tik daudz kā jāpiesakās, jāpiezvana, NEGAIDIET! Cilvēki, kas šaubās joprojām, pajautājiet profesionāļiem – ārstiem, cilvēkiem, kas zina, lai viņi atbild uz jūsu jautājumiem.

Tos, kas negrib vakcinēties vai nevar to darīt veselības stāvokļa dēļ, aicinu turpināt ievērot epidemioloģiskās drošības prasības, lai neapdraudētu ne sevi, ne citus.

Mēs taču visi gribam atkal dzīvot normālu dzīvi, satikties, iet uz teātri, sportot, bērni grib normāli iet uz skolu! Mēs esam noguruši. Mūsu emocionālā spriedze nu jau šķiet sasniegusi pašu maksimālo līmeni. Mums jāiet ārā no pandēmijas tik ātri, cik vien tas ir iespējams.

NB! Ja dažiem virtuālajiem draugiem nepatīk šis mans ieraksts un viņi labāk izvēlas “StopFakePandemic” rāmīšus, es neapvainošos, ja dzēsīsiet mani no sava draugu pulka!

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru