Gribēja justies novērtēts. Policijas priekšnieks skaidro 3. ģimnāzijas spridzināšanas draudu autora motīvu

Kadrs no video

“Kad bija otrais un trešais spridzināšanas draudu izteikšanas gadījums mēs sapratām, ka darbojas persona, kura mērķtiecīgi veic šīs darbības. Viņš vēlējās parādīt savu varu un zināšanas. Mums bija skaidrs, ka viņš ir jānotver, jo kas zina, cik tālu viņš būtu gatavs iet. Tika piesaistīti kiberspeciālisti un noskaidrojām, ka šī persona izmanto dažādas IT viltības, lai dzēstu pēdas,” tā RīgaTV 24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” par nesenajiem spridzināšanas draudiem Rīgas Valsts 3. ģimnāzijā sacīja Valsts policijas priekšnieks, ģenerālis Ints Ķuzis.

https://www.youtube.com/watch?v=Dun_ekmX59g

Ķuzis arī uzsvēra, ka šī nav standarta situācija, kad viens otram nosūta e-pastu, īsziņu vai nosūta caur “WhatsApp” kaut kādus draudus. Viņš minēju, ka tika izmantotas dažādas viltības.

Jaunietim esot zināšanas šajā jomā, un policija pieļauj, ka viņš vienkārši nav novērtēts un šādā veidā sevi parāda – es māku, es varu. Šim cilvēkam jau iepriekš ir bijušas dažādas situācijas arī citās mācību iestādēs un esot svarīgi šajā tehnoloģiju laikmetā šos cilvēkus novērtēt.

“Šeit ir ļoti būtiska loma zaudējumiem, ko ir nesusi konkrētā iestāde vai organizācija un tas ir uz šīs personas pleciem, ne tikai kriminālatbildība. Viņam būs jāsedz zaudējumi, kas ir radušies viņa rīcības dēļ,” papildināja Valsts policijas priekšnieks.

“Nav pamats bažām par to, ka Latvijā atdzimst 90. gadi vai parādās terorisms. Neviens no šiem draudiem, kurus mēs esam saņēmuši, nav reāli. Diemžēl cilvēki dažādu motīvu vadīti, pamatā huligānisku motīvu vai atriebības, izmanto to, lai traucētu, lai iegūtu sev kādu gandarījumu, kādas iestādes vai organizācijas darbu,” pozitīvi noskaņots skaidroja Ķuzis.

Pievienot komentāru