4. noteikums. Iemācīties vērtēt savu vīrieti detalizēti, nevis kopumā
Piemēram, tavs vīrs ir sācis taisīt remontu, un tu jau pusgadu kāp pāri kastēm ar instrumentiem, tapešu ruļļiem, cementa maisiem. Bet tavs vīrs pilnīgi mierīgi norāda: “Es taču daru!” Patiešām dara! Lēni, bet dara, starp citu, tu pati nepiedāvā savu palīdzību, bet tikai dusmojies un visu bremzē. Lūk, arī sākas detaļas: kāds malacis – cenšas pats, netērē ģimenes budžetu, dara rūpīgi, kvalitatīvi, tapetes nopircis, kādas tu gribēji, mēbeles pats iznesa. Detaļu parasti savācas daudz. No tām var izveidot jaunu bildi, kuras centrā stāv tavs vīrs ar eņģeļa spārniem aiz muguras un nimbu ap galvu.
Starp citu, slavējot vīrieti, vajag atcerēties: stipro dzimumu slavē tieši par konkrētiem darbiem un rīcību. Ja tu katru dienu teiksi vīram, ka viņš ir pats labākais, viņš aiz lepnuma galu galā nezinās, kur dēties. Bet – ja tu teiksi: “Tu esi malacis, jo atnesi kartupeļus no tirgus. Tu man ļoti palīdzēji, jo pavakariņoji un bērnus pabaroji pats, negaidot, kamēr es atnākšu no darba!” – vīrietim patiesi gribēsies veikt vairāk šādu darbu, lai biežāk no tevis dzirdētu pateicības vārdus.
5. noteikums. Izvēlēties uzslavas mērķi
Vairākumam sieviešu ir trīs galvenie iemesli, lai slavētu vīru:
Pirmais – materiālu labumu gūšana no viņa,
Otrais – konflikta nogludināšana,
Trešais – manipulēšana.
Tagad piemēri
Tu gribi sev nopirkt jaunu kažociņu vai smaržas. Sāc slavēt vīrieti, salīdzinot viņu ar citiem. Salīdzinājumam jābūt par labu tavam vīram – tas nav apstrīdams. Tikai nesāc ar to, cik viņš dāsns, jo tad vīrietis uzreiz pajautās, ko tev vajag, un var arī neiedot. Sāc aplinkus: kāds viņš ir jauks, brīnišķīgs, labsirdīgs.
Uz jautājumu: “Kas noticis?” atbildi “Nekas” un apstājies. Bet pēc stundiņas ar jaunu sparu: mīļais, dārgais, pats labākais. Labi izstāstīt sirdi plosošu stāstu par draudzeni vai paziņu, kurai vīrs ir “tik šausmīgs, tik slikts, tāds riebeklis un nelietis, labi, ka tu man neesi tāds”.
Pat uz visrūdītākajiem taupītājiem trešajā dienā šī metodika noteikti iedarbosies. Un pastāstot par vēl vienu kolēģi, kurai vīrs “pat zeķbiksēm naudu nedod, bet tu man esi tāds malacis”, tu izdzirdēsi ilgi gaidīto: “Bet tiešām, tu sev sen neko neesi iegādājusies, varbūt pastaigāsi pa veikaliem?” Starp citu, kamēr slavēsi vīru, tu pati noticēsi, ka viņš ir pats labākais.
Iedomājies ainu: strīda karstums, tu kliedz, vīrs auro, trauki skapī dreb, suns paslēpies zem dīvāna, bet papagailītis nomiris no infarkta. Un piepeši: “Mīļais, cik tu esi skaists, kad dusmojies. Kā gan man tas patīk! Tāda vīrieša dēļ kādas tik muļķības nesastrādāsi!” Diez vai atradīsies vīrietis, kurš turpinās kliegt. Tavi apbrīnas pilnie vārdi apturēs viņa dusmas, pēc kāda laika viņš nomierināsies, bet tu sapratīsi: pareizi slavēt vīrieti ir daudz izdevīgāk, nekā uz viņu dusmoties.
Bet tālāk seko tīra manipulācija. Tu novērtē savu vīrieti un izsaki savu uzslavu, viņš pilda tavas iegribas. Tu ievēro tikai labo, sīkumiem nepievērs uzmanību un salīdzini savu vīru ar vīriešiem, kuriem nepiemīt visas labās īpašības, kādas ir viņam. Pamostoties no rīta, skaļi saki: “Kā man ar tevi ir paveicies, dārgais! Tu esi blakus! Kāda laime, ka tu esi!” Tad viņš tevi dēļ gan kalnus gāzīs, gan pie tavas mātes brīvdienās aizbrauks, gan tepiķīšus izpurinās…
Kā redzi, elementāra psiholoģija sniedz visnotaļ saprotamu atbildi uz jautājumu: kāpēc un kā pareizi slavēt vīrieti. Un galvenais – vīrietis stiprs var kļūt tikai blakus sievietei, kas ievēro viņa labās īpašības, ciena tās.
Avots: “mirror-venus.ru”