Latvijā šonedēļ pamatīgi snigs; iespējama koku lūšana un elektrības pārrāvumi

Foto – Pixabay

Uzmanību, tuvojas pamatīga snigšana, brīdina LTV laika ziņu eksperts Toms Bricis. Arī citas prognozes liecina, ka šonedēļ Latvijā daudz snigs, liecina prognozes.

Plašākā un spēcīgākā nokrišņu zona valsti šķērsos laikā no nakts uz otrdienu līdz trešdienas pusdienlaikam. Šajā periodā visā Latvijā gaidāms sniegs un slapjš sniegs, Latgalē arī lietus.

Sēlijā un Vidzemē uzsnigs līdz 15-25 centimetriem svaiga sniega, tā kā tas būs slapjš un lēnā vēja dēļ sniegs krāsies uz kokiem, liecot un laužot to zarus, jārēķinās ar pārrāvumiem elektrolīnijās.

Būs arī sarežģīti braukšanas apstākļi – ceļi būs piesniguši, slideni, būs slikta redzamība.

Gaisa temperatūra otrdien un trešdien būs +2..-4 grādu robežās.

Nedēļas otrajā pusē snigs mazāk, bet joprojām kaut daļā Latvijas katru dienu. Kļūs vēsāks, temperatūra dienās būs 0..-5 grādi, bet naktīs pārsvarā -2..-7 grādi, vietām, debesīm skaidrojoties, līdz -10..-12 grādiem. Nedēļas nogalē var veidoties arī migla un sarma.

Latgalē snigšana sāksies pirmdienas vakarā, bet citviet valstī nakts gaitā un nelieliem pārtraukumiem turpināsies līdz trešdienai.

Visvairāk snigs Latvijas centrālajā daļā – Sēlijā, Zemgalē, Vidzemes dienvidu un rietumos daļā, tostarp Rīgas apkārtnē. Prognozes liecina, ka līdz trešdienai šajos reģonos uzsnigs 15-25 centimetri svaiga sniega.

Tā kā gaisa temperatūra svārstīsies ap nulli, sniegs būs slapjš , vējš daudzviet būs lēns, tādēļ bieza sniega kārta krāsies uz koku zariem, tos liecot un laužot.

Iespējami pārrāvumi elektrolīnijās. Būs sartežģīti braukšanas apstākļi – ceļi būs piesniguši, slideni, snigšanas laikā būs slikta redzamība.

Mazāk snigs Kurzemē, bet Latgales austrumos sniegs brīžiem pāries lietū un var veidoties plašs apledojums.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru