7. Pret kauliņiem uz papēžiem: kāju sautē karstā sodas šķīdumā (ēdamkarote sodas uz 2 litriem ūdens). Pēc tam nosusina mīkstā dvielī un uz 1–1,5 stundām piesaitē papēdim tējassēnes šķīdumā samitrinātu vates tamponu.
Procedūru sagatavo reizi dienā. Uz nakti problemātiskajai vietai piesaitē ķiploka putriņu: sasmalcina nelielu ķiploka galviņu, uzliek kauliņam, pārklāj ar komprešu papīru un nostiprina ar saiti. Ārstēšanās kurss – 3 nedēļas.
8. Pret pankreatītu, arī aizkuņģa dziedzera darbības normalizēšanai: litrā vēsa vārīta ūdens izšķīdina tējkaroti pārtikas sodas, ar Esmarha krūzi šķīdumu lēnām ievada taisnajā zarnā, pēc tam nostājas četrrāpus, noliec galvu uz leju, lai piere pieskartos grīdai un paliek šādā pozā 5–10 minūtes, cenšoties maksimāli atslābināt vēdera muskuļus. Procedūru atkārto 2 reizes dienā – no rīta un vakarā. Ārstēšanās kurss – 3 dienas.
9. Pret stipru klepu: uzvāra glāzi piena, pievieno pustējkaroti sodas un tējkaroti nesālītu iekštauku, samaisa un izdzer maziem malkiem.
Lieto 2–3 reizes dienā pirms ēšanas. Pirms gulētiešanas krūtis ierīvē ar nesālītiem iekštaukiem (vislabāk kazas vai aitas), tad vispirms uzvelk kokvilnas krekliņu, tam virsū vilnas džemperi un liekas gultā. Ārstēšanās kurss – līdz pilnīgai atlabšanai.
10. Pret grēmām: pustējkaroti sodas izšķīdina pusglāzē nedaudz silta ūdens un izdzer 2 reizēs ar 20–30 minūšu intervālu.
11. Pret podagru: rūpīgi sajauc pa ēdamkarotei sodu, sinepju pulveri un medu. Iegūto masu biezā kārtā uzziež slimo pirkstu kauliņiem (kājas iepriekš izsautē karstā sālsūdenī), pārsedz ar polietilēna plēvi un apsaitē. Kompreses liek regulāri katru vakaru – uz nakti. Ārstēšanās kurss – 10–12 dienas.
12. Pret dzemdes kakliņa eroziju: tējkaroti sodas izšķīdina puslitrā silta vārīta ūdens un pievieno 5 pilienus rožu ēteriskās eļļas. Izmanto skalošanai 1–2 reizes dienā (no rīta un vakarā).
Papildus reizi dienā pēc ēšanas lieto šaurlapu kazrožu uzlējumu (tējkaroti sasmalcinātu lakstu aplej ar glāzi verdoša ūdens, nostādina 15 minūtes, tad izkāš). Ārstēšanās kurss – 10–14 dienas.
Pret panarīciju (ienadžu iekaisumu): sāpošo pirkstu sautē sodas šķīdumā (glāzē karsta ūdens izšķīdina tējkaroti sodas un 1–2 pilienus joda), bet pēc tam problemātiskajai vietai uzliek spirta apliekamo.
Pēc 10–15 minūtēm iekaisušo vietu apziež ar asinszāles vai kliņģerīšu eļļu vai arī bērza pumpuru uzlējumu (2 tējkarotes pumpuru aplej ar glāzi verdoša ūdens, 2 stundas nostādina, tad izkāš). Procedūru atkārto 2 reizes dienā – no rīta un pirms gulētiešanas. Ārstēšanās kurss – līdz iekaisums likvidēts.
13. Delnas sastiepuma gadījumā: pusglāzi zaļu plūškoka ogu aplej ar puslitru ūdens, uzkarsē līdz viršanai, 5–10 minūtes vāra uz lēnas uguns, tad nedaudz atdzesē, ogas saspaida, pieliek ēdamkaroti sodas un uz 10–15 minūtēm iemērc sāpošo roku. Pēc tam nosusina mīkstā dvielī un aptin ar vilnas šalli. Procedūru atkārto 2 reizes dienā. Ārstēšanās kurss – līdz delna atlabusi.