PIEKTAIS TIPS: IZPILDĪGĀ
Ēdat to, kas ir veselīgs “Pareizi ēst ir ļoti svarīgi. Neredzu nekā slikta, ka, izvēloties ēdienu, skaitu kalorijas, nitrātu daudzumu, organismam nepieciešamos vitamīnus. Iemācījos to darīt, kad bērni vēl bija mazi. Biju spiesta domāt par viņu veselību. Nesaprotu cilvēkus, kuri ēd treknu, nedomājot par saviem asinsvadiem, dzer vislētāko degvīnu, neņemot vērā tā kvalitāti,” brīnās Lelde, 35 gadus veca vadītāja.
Raksturīgās īpašības
Ja esat tikai ārstu ieteikumu izpildītāja, ēdiens jums nesniedz baudu. Jūs nepirksiet ēdienu tikai tāpēc, ka tas garšīgi smaržo un labi izskatās. Vispirms iedarbosies jūsu prāts un izrēķinās, cik ēdienā ir kaloriju un kaitīgu vielu.
Jūsu iemīļotākie žurnāli ir tie, kuros publicē rakstus par pareizu ēšanu. Mīļākie raidījumi un grāmatas — par veselīgu dzīvesveidu. Jūs ēdat noteiktā laikā, jo tas ir veselīgi organismam. Ēdat lēni, taču ne tāpēc, lai ilgāk izbaudītu garšu, smaržu un ēdiena izskatu, bet tādēļ, ka tā ir “labāk kuņģim”. Jūs tikai ārēji varat līdzināties gard ēdei, taču patiesībā nesaprotat cilvēkus, kuriem ēdiens ir kas vairāk nekā dzīves aktivitātei svarīgi elementi.
Ko tas nozīmē
Bez šaubām, esat prāta cilvēks. Visam jūsu dzīvē jābūt organizētam. Varbūt darbā esat laba izpildītāja. Attiecībās ar cilvēkiem jūs, iespējams, esat pasausa. Neapzināties, ka vēlme padarīt pārtiku par “maksimāli noderīgu un nekaitīgu” patiesībā nozīmē bailes no nāves.
Jūs alkstat pēc iespējas ilgāk dzīvot un jo ilgāk redzēt dzīvus savus tuvākos, kurus barojat.
Jūsu loģika ir skaidra: jo mazāk kaitīgu un jo vairāk derīgu vielu nokļūs jūsos un jūsu tuvinieku ķermeņos, jo ilgāk visi dzīvosiet. Lai to visu varētu realizēt, protams, jātic zinātnes spēkam.
Iekšēji esat noticējusi: ja pieturēsities pie visu speciālistu rekomendācijām, jums un jūsu tuviniekiem būs nodrošināta veselība līdz sirmam vecumam. Tos, kuri uz pārtiku raugās citādi, uzskatāt par patiešām nesaprātīgiem.