Raidījums: Mediķiem solītā algu pielikuma nebūs

Foto – Pixabay

Jaunajiem politiskajiem spēkiem lielais uzdevums būs 2019. gada budžets. Brīvas naudas, ko varētu veltīt vēlēšanu solījumu pildīšanai, nākamā gada budžetā nebūs, vēsta raidījums “Nekā Personīga”.

Lai palielinātu pensijas vai ārstētu nodokļu nemaksātājus, nauda būs jāatņem kādai nozarei vai jāpalielina nodokļi. Visticamāk, Saeimas jaunpienācēji savus vēlēšanu solījumus varēs sākt pildīt tikai ar 2020. gadu. Nākamā gada budžeta iespējas ir tik vājas, ka neizpildīti paliks arī vecās koalīcijas solījumi. Pirmie cietīs mediķi. Viņiem solītais 20% algas pielikuma nebūs.

Šonedēļ valdība atvadījās no sociālajiem partneriem. Ministri, darba devēji un arodbiedrību ļaudis bildējās piemiņai un cits citam pateicās par konstruktīvo sadarbību.

Trīspusējās padomes sēdes laikā Finanšu ministrija prezentēja 2019. gada budžeta plānu, kas nosūtīts izskatīšanai Eiropas Komisijā. Tajā visi gali sakrīt – ekonomika aug, bezdarbs mazinās un budžeta deficīts ir normas robežās.

Sirsnīgo noskaņu sanāksmē izjauca Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētājs Valdis Keris, jo mediķu algu pielikums plānā nav.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru